MENU

Чи забагато/достатньо в Україні лікарів? ІНФОГРАФІКА

3199 0

Чи забагато/достатньо в Україні лікарів?

Говорять, що дефіцит медичного персоналу катастрофічний, тому часто важко отримати медичну допомогу. Реально ж ані надлишку, ані дефіциту практикуючих лікарів за їх загальною чисельністю немає, а загальна забезпеченість практикуючими лікарями в Україні близька до середньоєвропейських показників (3.5 лікарі на 1 тис. населення).

Натомість проблема дещо в іншому - низька оплата праці, та, як наслідок, низька продуктивність. Майже половина медичного персоналу пенсійного та передпенсійного віку, що провокує кадрову кризу в охороні здоров'я України. Ситуацію ускладнюють міжрегіональні диспропорції.

За даними Міністерство охорони здоров'я України в містах на 100 тис. населення припадає 530 лікарів, а в сільській місцевості - 69. Кількість лікарів на 100 тис населення коливається в широких межах по областях: більш ніж 550 лікарів в Києві та Чернівецькій області до менш ніж 320 лікарів в Херсонській та Миколаївській областях.

Гостроту проблеми підтверджують тенденції наростаючої та некерованої міграції медичного персоналу. Дуже часто медики виїжджають у сусідні країни з вищим рівнем оплати праці. А випускники медичних вузів найчастіше влаштовуються не за спеціальністю. Привабливість бути медиком у сільській місцевості залишає бажати кращого.

Ціна держави


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки



Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини