MENU

Як у наших людей може з'явитися європейська ментальність у такому інформаційно-культурному просторі?

3195 0

Ми часто чуємо, що починати потрібно із себе. Це, безумовно, так. Змінюватися треба.

Але для того, щоб людина почала мислити у правильному напрямку, потрібне інше культурне оточення. Українець має щодня, чи навіть щогодини бачити по телевізору або читати в газетах, який порядок у Німеччині, як економлять електроенергію англійці чи які гарні квітники під вікнами бельгійців.

Він повинен бачити приклад ефективнішої організації суспільства, щоб прагнути до нього. Так само, як футболіст-підліток переглядає гру Роналду, Мессі й Роббена, які надихають його розвиватися.

А тепер увімкніть будь-який український телеканал. Рускій мір, серіали про бєдную Маню з Ростова, дебільнуваті шоу з московськими ведучими.

Можливо, на радіо краща ситуація? Вмикаємо першу-ліпшу радіостанцію - на ній ведуча з неприродним для України ма-а-асковскім акцентом бажає нам «доброго утра».

Підходимо до станції метро – там роздають газету «Вєсті» мільйонами на день. Ідемо до газетної розкладки... якось у супермаркеті «Новус» зі 100 найменувань преси я нарахував аж цілих два українською мовою.

На Петровці продаються книжки «Украіна. Сломанний трєзубєц».

Тепер питання: ЯК у наших людей може з'явитися європейська ментальність у такому інформаційно-культурному просторі? От просто фізично?

Юрій БОРИСОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини