MENU

Тимошенко: Патріотичні сили розхитують не човен, а годівницю корупціонерів. ВІДЕО

3674 0

В гостях програми "Прямим текстом" з Остапом Дроздовим побувала політик Юлія Тимошенко. Про що говорили з лідером однієї з парламентських фракцій? Які гострі питання були поставлені політику, яка оголосила в Львові, що її політсила, партія "Батьківщина" переходить до опозиційних лав? Про це йтиметься у цьому матеріалі.

"Ви у Львові зробили гучну заяву про те, що переходите в опозицію. То скажіть, щоб люди зрозуміти ви все ж з коаліцією чи проти?" - запитав журналіст.

"Два роки я намагалася зробити все, щоб підтримати, щоб дати можливість працювати. І ми і в коаліцію увійшли. І за все, за що ми мали можливість голосувати, ми голосували. Підтримували і публічно і непублічно. Але в той час, коли стало зрозуміло, що стара система, оця кланово-олігархічна змова перемагає, що вони в парламенті згуртувалися, що вони змогли призначити свій уряд і уряд пішов на поводу. Коли ми бачимо, що всі ці змови і всі ці «договорняки» знову забирають в України сотні мільярдів гривень і народ за це платить щодня зі своєї кишені, тоді ми вже повстали. І тоді ми вже сказали - ми з цим миритися не будемо. Що все, що робиться по відношенню до людей - неправедно, непрофесійно, жорстоко і в підсумку - це вбивчо для України", - переконана лідер "Батьківщини".

Дроздов поставив запитання про відповідальність.

"Мені нема чого щось приховувати. Я ніколи в житті не перекладала відповідальність на попередників, коли приходила в Кабінет міністрів. Я ніколи в житті не знаходила винних. Я лише можу сказати, що ми всі несемо відповідальність за те, що відбувається. Але в той же час я не можу категорично сказати, що наша команда в парламенті бездіяла. Ми не голосували ні за перший Бюджет, ні за другий. Ми криком кричали, що цей Бюджет недопустимий для розвитку економіки України. Недопустимий для життя українських громадян і українських родин. Ми були категорично проти, щоб податки, які мусять платити великі корпорації перекладали на пенсіонерів", - нагадала вона.

Тимошенко сказала, що "Батьківщина" тримала позицію і за це несла удари публічні: "Але ми були праві, як показує життя. І тому, ми несемо відповідальність, бо ми підставили плече в цій коаліції. Але я можу зараз твердо сказати, що за жодне рішення, яке було проти людей, проти країни, проти здорового глузду, проти чесності і порядності в політиці, ми за жодне рішення не голосували".

За її словами, коли стало зрозуміло, що їх використовують, тоді фракція вийша з коаліції.

"У «Батьківщині» 18 народних депутатів плюс 19-им номер є Надія Савченко. І ми не просто боролися, але наші голоси, на жаль, не визначальні при голосуванні. І коли ми відчули, що ми несемо відповідальність, але нас використовують і ми не можемо впливати - ми чесно вийшли з коаліції".

На запитання ведучого, чи буде «Батьківщина» голосувати за кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра Тимошенко сказала, що ні. У Львові було ухвалено рішення про припинення переговорного процесу і партія йде в демократичну опозицію.

Дроздов зауважив, що за його спостереженнями Тимошенко і її команда, коли йшли на вибори з опозиції, то завжди вигравали, а на вибори з влади - програвали. Тобто, що з опозиційної позиції на вибори йти легше, з чим Тимошенко не погодилася.

«Я б не вимірювала зараз тим, звідки йти на вибори: з коаліції чи з опозиції. Не можу погодитися, тому що, насправді, всім політикам набагато комфортніше у владі. Ніхто тебе не б'є інформаційно, ніхто проти тебе не порушує кримінальні справи, до тебе не приходять з обшуками і додому. Тебе хоч просто не чипають... Можливо вигідніше було б піти на вибори з уряду Януковича? Не битим, не клятим, не м'ятим і підтриманий усією олігархією. І тому я не погоджуюся з тим, що ви говорите. В опозиції в Україні не те що не комфортно, там страшно іноді буває».

На закид про розхитування ситуації Тимошенко відповіла: «Коли хтось говорить, що розхитують човен, то я хочу сказати, що не човен розхитують, а сьогодні всі патріотичні сили України розхитують годівницю, з якої зараз їдять нахабно, з того бюджету, з державних корпорацій. Тобто вони зараз розхитують оце корито».

Тимошенко розвіяла ті побоювання, що у разі дострокових виборів до парламенту прийде багато більшість колишніх регіоналів. Цікавий прогноз політика щодо тих політичних сил, які можуть прийти на хвилі дострокових виборів.

«Сьогодні вся соціологія показує, що можливо на 10-15% в парламент прийде колишня Партія регіонів, але весь інший парламент буде складатися з демократичних сил. Прийде більше «Самопомочі», більше «Батьківщини». Можливо прийде «Свобода». Я знаю, що є питання до «Свободи», але це партія, яка ніколи не стане на бік агресора. Можливо прийде якась команда Саакашвілі. Це важливо. Саакашвілі сам не може балотуватися до Верховної Ради, але команда молодих представників громадянського суспільства, експертів може прийти до парламенту. Не буде «Народного фронту», буде менше «Блоку Петра Порошенка», але це буде парламент, який буде мати 226 сильних демократичних готових до реформ депутатів».

Також Тимошенко відповіла, чи піде на посаду прем'єр-міністра, чому так склалося, що ніхто не відповів за трагічні ситуації в Іловайську та інших гарячих точках Донбасу та інші запитання, зокрема, амбіції щодо президенства.

Повний відеозапис програми:


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини