Захист французької мови - перший пункт у формуванні "оборонної свідомості"
Керівник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України Микола Ляхович розповідає, як у французських дітей і молоді формується "оборонна свідомість"
Вчора відбулася цікава сесія по "Освіті для загального захисту" у Франції, в Будинку інвалідів (Hôtel des Invalides, 129 Rue de Grenelle, 75007 Paris).
Les Invalides, широко відомий як Будинок інвалідів, вміщує в своїх стінах музеї та пам'ятники, всі вони пов'язані з військовою історією Франції. А також лікарню та будинок престарілих для ветеранів війни, що було первісною метою цієї будівлі. Музей армії був створений у 1905 році в результаті злиття Артилерійського музею і Історичного музею армії.
Серед доповідачів:
- Рашид Аззуз (Rachid Azzouz), представник галузі освіти для захисту Національного інституту точних досліджень в сфері оборони IHEDN Triad (Trinôme Académique);
- Філіпп Рішар (Philippe Richard), підполковник який відповідає за звязки у військовому управлінні Парижа;
- Жиль Буї (Gilles Boue), викладач історії та географії в Helene Boucher Highshool в Парижі.
Говорили про формування "оборонної свідомості" у дітей та молоді. Вона включає в себе:
- ЗАХИСТ ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ (привіт #какаяразница !!! - тобто всі мають не просто знати і вживати виключно французьку мову, але й вміти читати/розуміти філософські національні твори!!!);
- Захист інформації (тобто як дітям і молоді верифікувати інформацію з відкритих джерел, і не берегти таємницю);
- Захист цінностей Республіки ("Свобода, рівність, братерство" і все, що виходить з нього!).
Наші звісно давай розпитувати, а як основи "Захисту Вітчизни", з зубрінням військових статутів, строєвой і розбиранням/складанням макетів зброї... Французи довго не могли зрозуміти взагалі, про що ми)) Немає в них такого! Оборонна свідомість – це формування поваги до певних цінностей, вміння їх розуміти і морально захищати.
Коли спробували змоделювати ситуацію, що якийсь активіст занесе в школу макет автомата і спробує дітей навчити його розбирати?
Французи відповіли, що якби таке сталось хоч в одній школі Франції, то у всій країні ввели б надзвичайний стан!
Тобто "оборонна свідомість" це суто формування певної світоглядної системи, яка не лише не допустить якогось екстремізму чи сепаратизму - а взагалі будь-якої дії чи бездіяльності, які сприятимуть антисоціальним явищам.
При цьому, в них крім 90 000 контрактної армії (80 в митрополії і 10 в заморських департаментах), є ще 55-60 тисяч військових резервістів і 3781 "цивільний резервіст".
Різниця між військовими і цивільними резервістами в тому, що перші носять форму і зброю, а також отримують зарплатню як контрактники коли призиваються в армію на період від 30 до 120 днів. А цивільні резервісти не мають військової форми і зброї, а виступають "комунікаторами" між армією і громадянами. Тобто, це типові наші волонтери!
В резервісти можуть записуватися з 17-ти років, але всі проходять жорсткий відбір, особливо приділяється увага саме ціннісним, тобто світоглядним аспектам кандидата! Тобто те сєпарство, яке набрали "нову поліцію" України, у Франції навіть у "цивільний резерв" би не записали!
По закінченню сесії, подарували полковнику календар від Юрія Журавля "Битва за рідну землю", щоб ознайомилися як українці оборонялись. Після того нашу групу водили в храм який розташований на території цього шпиталю, де на почесному місці похований Наполеон який розбив московитів в т.зв. "Бородинській битві". Для французів це визначна перемога.
P.S. Це в ході навчальної програми «Громадянська освіта: пошук нових підходів до успішного впровадження Національної програми громадянської освіти в Україні» (у Франції) від USAID Ukraine – USAID Україна.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки