MENU

Експерти обговорили GR та лобізм в Україні

1731 0

У рамках підготовки до II Міжнародного GR форуму профільні експерти, політтехнологи, політики обговорили питання впровадження і розвитку в Україні Governmental Relations (GR). Захід відбувся в прес-центрі інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23).

Політтехнолог, керівний партнер SIC Group в Україні Катерина Одарченко зазначила, що на сьогоднішній день існує недостатня кількість механізмів не корупційного впливу на владу. У той же час, за її словами, за два останні роки професіоналами, зокрема, SIC Group в Україні, в питанні створення професійних інститутів GR були досягнуті певні результати. "За останні 2 роки ми досягли великого результату – провели перший GR форум, в якому брали участь провідні лобісти Європи", – сказала вона.

Також Катерина Одарченко підкреслила, що був закладений фундамент для діалогу з нардепами, які хотіли б отримувати необхідну інформацію від профільних стейкголдерів для подальшого написання законів. "Саме лобіювання призводить до абсолютно чіткому розподілу приватного і публічного. У країні, де є лобіювання, немає олігархів, там є великий бізнес, який абсолютно прозоро комунікує зі владою. І, по-друге, механізм лобіювання – це не тільки представництво інтересів бізнесу, це представництво інтересів всіх зацікавлених сторін, громадських організацій, бізнес-асоціацій, інших зацікавлених.

У свою чергу директор асоціації "Інформаційні технології України" Віктор Валєєв нагадав, що сам термін "лобізм" на сьогоднішній день викликає в суспільстві негативну конотацію, тому варто було б подумати над зміною термінології. Крім того, сказав Віктор Валєєв, потрібно, щоб ринок GR став прозорим і системним. "Якщо немає білого ринку лобіювання, то з'являється чорний. Від білого ринку він не зникне, але, в певній мірі, скоротиться", – вважає директор асоціації "Інформаційні технології України".

Нардеп III, V та VI скликань, міністр із питань житлово-комунального господарства України в другому уряді Юлії Тимошенко Олексій Кучеренко наголосив на необхідності впровадження механізмів взаємодії громадських організацій, галузевих бізнес-груп з політичними структурами. "Будь-яка прозора структура, публічна, потужна, повинна презентувати себе, вона повинна впливати на уряд. І ми говоримо тільки про одне – щоб цей вплив не вимірювалося розміром валізи, переданого під столом", – підкреслив політик.

Організаторка всеукраїнського проекту "HelpSport", директорка Фонду підтримки молодіжного та олімпійського плавання Інна Силантьєва, виходячи зі свого досвіду роботи, розповіла про просування соціальних проектів за допомогою GR. Вона поскаржилася на те, що "дуже складно завжди працювати із владою щодо соціальних програм". "І доводиться писати спонсорські пакети в європейські компанії, які йдуть завжди на зустріч, і можна з ними завжди просувати соціальні програми", – підкреслила вона.

Тому Інна Силантьєва вважає, що необхідно шукати шляхи, в тому числі й через GR, для досягнення поставлених цілей. "Для мене лобізм – це тактика, стратегія, і досягнення мети", – підсумувала організаторка всеукраїнського проекту "HelpSport", директорка Фонду підтримки молодіжного та олімпійського плавання.

Підводячи підсумки прес-конференції, спікери наголосили на необхідності налагодження якісної комунікації між бізнесом і владою заради впровадження європейських стандартів розвитку GR та лобізму в Україні. Саме цій темі буде присвячено ІІ Міжнародний GR форум, який відбудеться 22 квітня в Торгово-промисловій палаті з 9:00 до 18:00, за адресою: м Київ, вул. Велика Житомирська, 33.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини