MENU

З днем перемоги, громадяни-клептомани!

9763 3

9 травня 2016 року, о другій годині пополудні, відбудеться наймасштабніша подія у цей день календаря після 1945 року. Автор цієї історичної події - практично найвпливовіша сучасна глобальна потуга Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) -, Міжнародний консорціум журналістів, який об'єднав у своїх рядах тисячі "акул пера і камери" із десятків країн світу. Підкреслюю, зіркових журналістів, які володіють найпрестижнішими нагородами у цьому, рідному мені, професійному цеху.

Завдяки інструментам інформаційної епохи OCCRP вливає у свої ряди усе прогресивне людство. У цю історичну мить Світовий консорціум слідчих журналістів виставляє у відкритий публічний простір Інтернету для ознайомлення у режимі онлайн мільйони документів, які ще вчора були за сімома замками священної корови мафіозі усіх часів і народів, яка називається комерційна таємниця.

За недоступними сейфами цієї таємниці світова клептократія вкрала і заховала протягом 40 років понад 30.000.000.000.000, тобто 30 трільйонів доларів. Дві економіки наймогутнішої на планеті наддержави США.

Схованка називається - ОФШОР. Таке наче безневинне слівце, миле і солодке для кожного українського злодія, яке у перекладі із англійської мови offshore означає "у відкритому морі". Плаваєш собі без берегів Закону і кордонів Феміди - і маєш усіх у носі. Шукай вітра у відкритому злодійському морі.

Слідчі і чесні, а не продажні, як наші, омандачені, журналісти нададуть для ознайомлення усім семи мільярдам людства, дві третини якого прозябає на межі бідності і фізичного виживання, офіційні матеріали про понад 200.000 офшорних фірм і кампаній та їхніх власників і засновників. Чи будуть серед них наші компрадори і патріоти? Аякже! Усі до одного.

Коли OCCRP оголосив свій намір про обнародування, світова мафія здійняла гвалт. І не тільки мафія. Деякі хранителі букви закону у високих кріслах завили - обвалиться світова економіка, розкриття таємниці є порушенням прав людини, яка має право на приватне життя. В тому числі і на приватне комерційне розкрадання. Хоча у "Декларації прав людини" не передбачено такого права, як право красти і ховати.

Тим не менше, журналісти пішли назустріч "демократам" і пообіцяли, що номери телефонів, домашні адреси, номери рахунків будуть затерті чорним чорнилом, а імена і суми - будь ласка.

Є три категорії фігурантів, які виводяться на чисту воду із брудних офшорних гноївок. Умовно назвемо їх так - світові багачі, тобто  список журналу Форбс, світові силачі, тобто влада, включно із корумпованими главами держав, які уже засвітилися, про що нам тут у Києві відомо, світові знаменитості, тобто різного роду, несусвітньо нафарширована попса.

Історію походження ОФШОР, як справді, за своїм антигуманним умислом, видатного антиеволюційного винаходу, залишимо для розгляду на наступний раз. А наразі назвемо п"ять основних покликань цієї клептократичної антиноосфери?

Перше, ухилення від сплати податків. Як сказав би Карл Маркс, експлуататор визискує трудящих, зношує інфраструктуру національної держави, виснажує, або попросту краде ресурси Природи і Нації, але у прийнятий на планеті Землі ще з часів печерного віку спосіб платити данину, тобто податок державі і суспільству не хоче. У міжнародному праві і законодавствах усіх сучасних держав несплата податку - важкий кримінальний злочин.

Друге, відмивання брудних грошей. Брудних - найчастіше вкрадених. Або попросту хабарів. Приміром, як у нас, урядовець спрямував через тендер бюджетні гроші у фірму, яка має повернути йому 50 відсотків. Якщо цифра скромненька, десь так до мільйона, можна просто занести у "дипломаті" кеш у кабінет у Кабінеті міністрів. Але якщо повертати треба "відкат" 50 із 100 мільйонів?

Отут вступають у дію офшори. Так званий бізнесмен зі своєї офшорної фірми переводить бюджетні мільйони на рахунок офшорної фірми дружини міністра. Приміром, за "правильне" звинувачення заступник генерального прокурора взяв хабар один мільйон доларів (в середньому на цій посаді прийнято так "заробляти" кожного тижня), то помилуваний бандит, так само заофшорений, переводить хабар на фірму прокурорського сина. Можна у якості засновника записати там якогось панамця чи гваделупця.

Третє, світовий наркобізнес. Світова злочинна індустрія, наркотрафік якої проходить через територію Ураїни. А кордон наш державний - це кордон між азійськими виробниками отрути і європейськими споживачами. Чого усі рвуться на роботу у митницю? Забезпечиш перекидання через паркан 10 кг героїну, маєш за 5 хв той самий "лімон", який акуратно ховаєш в офшор. Я знаю одного скромного інспектора митницю, який нещодавно збудував у Буковелі п"ятизірковий готель зі справді золотими унітазами. Таке аж надто патріотичне містечко Стрий у Львівській області - один із ключивих пунктів світового наркотрафіка під високою столичною "кришею".

Ми мало говоримо про наших наркобаронів, але вони у світовому масштабі далеко не на останніх ролях.

Четверте, торгівля зброєю. Часом бачу аж надто крикливі пики народних депутатів, які мають, як і належиться, свої канали, фракції, газети, яхти, літаки і пароплави. Де вони взяли незліченне бабло?

Фарширували знаряддям народовбивства диктаторські режими Африки, Латинської Америки, Азії. СРСР мав більше танків, ніж усі інші країни світу, разом взяті? Де ці танки, коли прийшов час воювати? Легендарний голлівудський фільм "Збройний барон" зі знаменитим Ніколасом Кейджем у головній ролі зроблений на українському матеріалі, а той самий глобальний барон-мафіозі, якого грає зірка Голлівуду - український олігарх. Дивишся фільм з подіями у рідній Одесі - і впізнаєш рідних прототипів. Пора знімати новий фільм, як невгамовний кавказець Міхо б"ється головою об цю непробивну офшорну стіну.

П'яте. Кошти так званого Чорного інтернаціоналу світового криміналу. Від сіцілійської камори, нью-йоркської мафії на Брайтон-біч до колумбійських наркобаронів. Коли в Україні вперше у новітній історії людства президентом став станціонарний зек, то була велика перемога Чорного інтернаціоналу. Його планетарне політбюро злодіїв у законі навіть проводило свої всесвітні сходки на території України за часів Януковича (див. на Ютубі мій фільм "Кримінальна  окупація").

Нема такого таємного, щоб не стало явним. Біблійну вічну істину судилося реалізувати відважним і порядним журналістам. Слава героям, але мене особисто інтригувало головне - як могло статися таке потужне виверження вулкану інформації із панамської офшорної гавані? Неспроста.

Я чекав офіційної реакції із того місця, де приймаються глобальні рішення. І реакція не забарилася. Барак Обама, наймогутніша на планеті людина (офшорів немає і мати не може), у контексті антиофшорного вибуху заявив: приховування коштів в офшорах стало глобальною проблемою людства.

І з тим треба нарешті щось та робити. І почали робити. Розпочали із витікання інформації. Тепер - відкритий доступ. Розпочалася світова антиофшорна війна.

І у цій війні можна найняти, як у нас, блюдолизів, які відбілюють сановних офшорних магнатів. Можна заткнути рота різного роду НАБУ, які кажуть, що ми не маємо права розслідувати те, що нарили міжнародні слідчі журналісти. Але цимус у тому, що слідство будуть проводити не домашні, мертвонароджені антикорупційні конторки, а невблаганні міжнародні інституції.

Ну і що, що вдома ти закрив пельку кишеньковим прокурорам.

Прийде подання з Інтерполу - і ти, великий начальник вдома, але враз не виїзний. Давай, їдь у Брюссель євроінтеграцією пудрити мізки, і там тобі надінуть кайданки. Бо Конституція України діє тільки на її території. Не рукопотиснутий будеш ніде і ніким.

Прокажений для глав інших держав.

Он Фірташ - наш видатний обирач президентів і роботодавець, інтерканаловласник, а цапнуло його ФБР у мирній Австрії, і оком не моргнуло. Так буде із кожним.

Міністерство юстиції США оголосило намір піддати розслідуванню виключно усі факти із матеріалів OCCRP. Чиї б фігуранти там не засвітилися. Тому якщо повістка не прийде із підконтрольної Генпрокуратури на чолі із недипломованим холуєм, то може прийти виклик на допит із ФБР. А там недипломованих і, тим паче, продажних слідчих нема.

Василь БАЗІВ для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини