MENU

Чи продовжать США і ЄС санкції проти Росії

2627 0

Закінчується черговий термін дії санкцій, введених Заходом проти Російської Федерації. І знову піднімається питання пролонгації. Сполучені Штати, судячи з наявної інформації, мають намір їх продовжити. Важливо, щоб прикладу наслідував і Європейський Союз, оскільки санкції однієї лише Америки не будуть досить ефективними. Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише  політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Олексій Гарань.

Заява Вікторії Нуланд під час її візиту у Москву про те, що Штати готові зняти обмеження з Росії в разі повного виконання Мінських домовленостей, - це традиційна формула, своєрідна мантра, причому вона характерна не тільки для США, але і для Європи. Мінські санкції пов'язані з інтервенцією Росії в Донбасі. Відповідно, передбачається, що після виконання Мінських угод, санкції знімуть (санкції по Криму будуть діяти автоматично).

В кінці травня в Токіо має відбутися саміт G7, а в кінці червня - саміт ЄС, на якому рішення про продовження чи непродовження санкцій остаточно формалізують.

Для нас дуже важливо, що питання надання спеціального конституційного статусу окупованим регіонам Донбасу відкладено. Сьогодні в центрі уваги - можливість проведення на даних територіях виборів. Під час свого візиту в Київ Нуланд зазначила тези, близькі українській позиції, а саме: спочатку безпека - потім проведення виборів. Таким чином, позиція американців залишається незмінною, і вона близька до української.

У понеділок Україну також відвідав координатор Держдепартаменту США з питання санкцій Ден Фрід. Він зустрічався з представниками влади, опозиції, експертами і т. д. Після Києва Фрід повинен був відправитися до Берліну, а далі - в Брюссель. Його мета зрозуміла: забезпечити підтримку продовження санкцій з боку ЄС. Наскільки я розумію, ключових союзників із числа європейських країн (Німеччину, Францію і т. д.) вдалося переконати, що прийняти закон про вибори в Донбасі на даний момент не представляється можливим. До червневого саміту ЄС питання прийняття закону про вибори, судячи з усього, підніматися не буде.

Вважаю, Євросоюз таки продовжить свої обмежувальні заходи проти РФ ще на півроку. Відповідно, до кінця року відбудеться новий раунд переговорів щодо санкцій, під час яких, можливо, виникнуть додаткові дискусії щодо закону про вибори і т. д. Виходи з ситуації можуть бути різними. Наприклад, український парламент може прийняти відповідний законопроект, в якому буде прописаний ряд умов, на яких даний закон може вступити в силу.

Росії важливо якщо не зняти санкції, то хоча б послабити їх. Інша справа, що вони зацікавлені послабити їх, не змінюючи при цьому курсу щодо Донбасу і зберігши контроль над цим регіоном (не виводити війська, продовжувати користуватися «чорною дірою» на кордоні з Україною, проштовхнути той закон про вибори, який подобається їм і т. д.). Україна, тим часом, повинна просувати свою аргументацію, переконувати що пропозиції Росії не відповідають духу Мінських угод і переконувати в цьому європейських партнерів.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини