Савченко на волі. Що далі
Літак з українською льотчицею Надією Савченко на борту приземлився в Борисполі. Незабаром після цього прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков повідомив, що російський президент підписав указ про помилування Савченко. про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише политолог Сергій Таран.
Гадаю, тут не грає ролі, що звільнення Савченко відбулося у другу річницю президентства Порошенка. Дії щодо звільнення Савченко велися давно, причому дуже активні. Президент домагався, щоб повернення Надії в Україну відбулося якомога швидше. Але Путін чинив опір її звільненню.
Йшли активні переговори, зокрема і з застосуванням різноманітних важелів тиску з боку західних партнерів. Те, що сьогодні Савченко повертається, безсумнівно, є великою дипломатичною, міжнародною перемогою.
До того ж, її звільнення підтверджує визнання світовим співтовариством, яке допомагало повернути Савченко в Україну, її статусу військовополоненої і політичної ув'язненої, а не просто «людини, котра якимось незрозумілим чином і з незрозумілих причин опинилася на території РФ», як ситуацію намагалися подавати в Росії.
Нам дуже важливо продовжувати працювати над консолідацією дипломатичних зусиль - особливо тому, що незабаром розглядатиметься питання продовження санкцій проти Росії. Підтвердження світом факту того, що Савченко була саме військовополоненою, допоможе нам і в питанні продовження санкцій.
Що ж до внутрішньої політики, то тут активної динаміки я б не очікував, оскільки Савченко, хоч вона і є формально депутатом, завжди сприймалася насамперед як громадянин України. Не вважаю, що з її приїздом політична ситуація в Україні відчутно зміниться; хіба що піде в плюс усім без винятку політичним партіям, оскільки це спільна перемога українського суспільства.
За останні два роки українській дипломатії неодноразово вдавалося досягти успіху там, де в неї ніхто не вірив: ніхто не вірив, що санкції проти Росії виявляться настільки серйозними, що буде запроваджено безвізовий режим, що Савченко звільнять так швидко - тож це ще й велика перемога української дипломатії.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки