Чого чекати від курсу долара влітку
Cтаном на друге червня Нацбанк продовжив зміцнювати офіційний курс гривні, нехай і не набагато. Після підвищення на 5 копійок він склав 25,09 гривень за долар. Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
На сьогоднішній день складається враження, що сезонне літнє зміцнення гривні відбудеться і цього року. Якщо взяти для розгляду ситуацію за останні десять-п'ятнадцять років, як правило, в літні місяці спостерігається щорічне зміцнення гривні.
Це пов'язано, по-перше, з динамікою, яка відбувається з нашим експортом: в літні місяці зростає експорт чорних металів.
Другий фактор, з яким пов'язано сезонне літнє зміцнення гривні - це сезон відпусток. Багато людей, які їдуть у відпустку, нехай навіть і у межах України, зберігають свої заощадження в іноземній валюті. Для того, щоб оплатити свій відпочинок, вони обмінюють частину цих заощаджень на гривні, тим самим збільшуючи пропозицію валюти на ринку.
Відповідно, цього року можна зробити висновок, що є можливим певне подальше посилення гривні.
При цьому потрібно розуміти, що воно навряд чи буде значним: це пов'язано з тим, що на сьогоднішній день одна з цілей Національного банку - це нарощування золотовалютних резервів країни. Відповідно, НБУ продовжить викуповувати валюту на міжбанку, не дозволяючи гривні відчутно посилитися. Якби нацбанк не викуповував долари, посилення національної валюти було б більш помітним.
Транш МВФ, який, за словами міністра фінансів Олександра Данилюка, ми можемо отримати в липні, також дасть певний плюс. Але, якщо дивитися за попередніми отриманими нами засобами. Не можна говорити про пряму залежність: відчутне підвищення курсу гривні в момент отримання траншу або відразу після нього.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки