MENU

Судову реформу проводять, щоб сильніше прив'язати до влади суддівський корпус - експерт

2520 0

Та судова реформа, яку хочуть провести в Україні, не має жодного відношення до поліпшення суддівської сфери в країні. Головна мета реформи - зробити суддів ще більш залежними від влади, щоб влада могла ще більше впливати на них. Міняти потрібно, в першу чергу, не суддів, а саму судову систему. Таку думку у блогах АСН висловив генерал-майор СБУ, експерт з питань державної безпеки Василь Вовк.

«Усі ці напівдії, напівреформи, напіврухи вперед не мають жодного відношення до поліпшення суддівської справи в Україні. Це все робиться для того, щоб знову прив'язати до влади суддівський корпус, ще більше наблизити до влади суддів, їх призначення, звільнення. І все це буде робитися владою безпосередньо через Вищу раду юстиції, якісь конкурси та комісії. Судову реформу згодом потрібно буде проводити з нуля, доводити якісно, ​​підготовлено, з урахуванням усіх і кожного, в тому числі і світової спільноти, з урахуванням думок людей. Їх, до речі, зараз зовсім не слухають, бо вважають, що ця тема не для всіх, а для особливо обраних. Що стосується конкурсів і люстрації, то зараз закон, який підготовлений у Федеральній службі безпеки Росії про очищення влади, спрямований на те, щоб збалансувати систему державного управління і правоохоронних органів в Україні і поховати цю систему разом із усією Україною, як це мріє зробити наш північний сусід. Ми провели люстрацію, але як працювали ті, хто за Януковича працював, так і працюють. Хто служив і облизував владі черевики раніше, той і зараз облизує взуття нинішньої влади. А ті, хто висловлює свою думку або має альтернативну точку зору, хто прагне збереження цілісності, незалежності та суверенітету України, ті вважаються ворогами влади, і їх називають кремлівськими агентами. Те ж саме і з суддями. У нас їх понад 7 тисяч, це дуже складний і дуже грамотний і підготовлений юридично контингент. Ці судді, які судили людей під час Майдану, жодного покарання не понесли, і зараз усі їхні справи застрягли. Нинішня реформа полягає лише в тому, щоб забезпечити вплив на суддів більш «якісно», - розповів експерт.

Вовк упевнений, що в результаті реформи для українців нічого не зміниться, щось зміниться тільки для вищих ешелонів влади, які зможуть мати більший вплив на суддівський корпус. В цьому випадку не допоможе і зміна поколінь суддів, на яку роблять ставку нинішні реформатори.

«Коли говорять - «давайте міняти на молодих», я скажу, що судді - це професія династій, якщо люструвати батька, то прийде син. Різниці не буде. Син судитиме так, як судив батько. Коли говорять, що треба поміняти покоління - це неправильно, треба поміняти систему. У нас десятки тисяч неправосудних рішень. Треба зробити показові судові процеси стосовно високопоставлених відомих суддів і посадити їх у в'язницю. Після цього починати працювати в цьому напрямі і чинити так з кожним. Тоді ні дідусь не захоче залишитися, ні його син, ні його онук. А прийде людина, яка знає, що вона у в'язницю не хоче, що вона має чесно судити. Це все було б дуже смішно, якби не було так сумно. Не знаю, хто проводить цю реформу, але таке враження, що її проводять музиканти (не в образу представникам цієї професії), які далекі від державної політики, від юриспруденції, від управління країною. І антикорупційний суд створювати - це маячня. У нас багато напрямів, давайте ще сімейний суд створимо, створимо митний суд з питань контрабанди, молочний суд - з питань розкрадань на молоці.

Навіть не віриться, що хтось такі речі пропонує. Це тільки звучить креативно «Антикорупційний суд», а користі від цього немає», - резюмував експерт.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини