MENU

Юлія Зелінська: "Коли євродепутат запропонував зробити мені каву, в мене відняло мову..."

4346 0

Юлії Зелінській лише 22 роки, а вона об'їхала уже понад два десятки країн світу.

Випускниця економічного факультету Києво-Могилянської Академії донедавна працювала аналітиком із питань фінансово-економічної безпеки у приватній компанії.

Родом дівчина із міста Стрий Львівської області, тож можна сказати, що галичанка, котра 6 років назад переїхала до столиці, із блискавичною швидкістю підкорює нові вершини.

Починаючи із 2012 року Юлія почала займатися громадською діяльністю в межах Міжнародної організації JCI Youth.

З 2015 року - стала членом правління Національної Молодіжної Ради України.

В рамках діяльності цієї організації відбувається багато акцій з міжнародної комунікації. Тож восени дівчина їздила як представник української молоді на зустріч країн Вишеградської четвірки (Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини) та країн Східного партнерства.

На початку 2016 року разом з подругами Оксаною та Оленою започаткували івент-компанію EVENTSUA (eventsua.com), яка займається організацією подій на замовлення, а також надає маркетингові та PR-послуги для експертів/фахівців та компаній, які хочуть збільшити власні продажі.

Як встигати поєднувати одночасно усі ці заняття, як пізнавати світ і мандрувати в ньому неординарно, як бути успішною та цікавою для інших - про все це дівчина розповіла нам під час особистої зустрічі у Львові.

- Як ви потрапили до складу Міжнародної громадської організації JCI Youth - чим цікавим для вас є долучення до цього величезного проекту?

- Я люблю організаційну роботу ще зі школи. Коли навчалася на другому курсі (2011 р.) отримала на мейл університетської групи звістку, що міжнародна організація розшукує організаторів та проектних менеджерів. Подала заявку, пройшла співбесіду і все почалося (усміхається).

Спочатку просто "входила в курс подій і правил життя" в організації, потім перший проект, де я була учасником команди, потім мій проект і рік за роком моя компетенція та вміння зростали.

Перший проект "Spring days" був виїзним - поїздка в Карпати з метою командотворення (тімбілдінгу) та відпочинку. За умовним рівнем складності це непростий проект, адже передбачає розрахувати логістику, рекреацію та навчання. Було справді незабутньо, як для мене так і команди учасників.

Я залишилася працювати в організації через цікавих молодих, амбітних людей, в яких так само, як у мене горять очі від подорожей, класних івентів та активного способу життя.

- В цій компанії ви були учасником проектних команд, менеджером проектів, виконавчим віце-президентом, фінансовим директором - який досвід роботи для вас найцінніший?

- Громадська організація (ГО) не компанія, і головна відмінність в тому, що в ГО робота побудована на волонтерстві, нематеріальній мотивації (звісно є ГО, де є штатні працівники, але в JCI Youth усі волонтери). Звертаю на це увагу (відмінність компанії та організації), бо багато хто це плутає.

У всіх цих ділянках роботи (член команди, президент, фіндиректор) найважливішою є комунікація та спілкування між усіма учасниками процесу (стейкхолдерами). Тому найцінніше, що я винесла - спілкування понад усе. Щось не подобається - вислови це, але й хвалити не забувай, якщо є за що. Вважаєш що "накосячила" - умій визнати.

Порядок (дисципліна/визначеність) дуже важливі. Коли члени команди знають, хто за що відповідає, яка частина роботи за ними закріплена, які є стандарти в організації, тоді й проекти вдаються, і команда задоволена, все бездоганно

Визначте ціль і дорога простелиться, ресурси з'являться. Лише зумійте цим скористатись, побачити всі можливості.

Не можу не згадати, що саме JCI Youth надала мені можливість пройти стажування у Європарламенті. Коли пліч-о-пліч, не побоюсь сказати "на рівні" з євродепутатом, відвідуєш засідання, береш участь у зустрічах з дипломатами інших країн.

Коли євродепутат запропонував зробити мені каву, в мене відняло мову. Коли він витягнув з валізи хліб і простягнув своїм асистентам зі словами: "Такий як ви любите, з Берліну привіз, в Бельгії хліб не такий" і також запитав, чи не бажають вони кави - у мене щелепа відвисла. Це було незабутньо!

Незабутньо було, коли йдеш коридором, євродепутат починає розмову з колегою (зустрілись там же) і після вітального слова тебе одразу представляють, знайомлять, а опісля розмови пояснюють тобі контекст.

Якщо ви також бажаєте потрапити у Європарламент і відчути міцність, єдність та мультикультурність Брюсселю - звертайтеся, я знаю як це організувати (усміхається).

- Освітні проекти для молоді, які корисні навики дали?

- Освітні проекти для молоді дали мені можливість побачити результат моєї праці, мого маленького впливу на суспільство. Коли через кілька місяців після випуску зі Школи проектного менеджменту, учениця прислала пропозицію щодо співпраці у проекті, який вона веде, це було вражаюче. А коли її проект почав розвиватись - це були справжні емоції вдячності, коли ти вкладаєшся, передаєш знання, вміння, їх застосовують, ефект доміно (ланцюжка) запущено. Освітні проекти продемонстрували мені, що лише ділячись знаннями, надаючи доступ до якісних знань молоді, людям можна вдосконалювати світ.

Кожен з нас - середнє арифметичне 5-ти людей, з якими ми найчастіше спілкуємося. Саме на таких освітніх форумах учасники доповнювали свої 5-ки.

- Ви організовували форум про працевлаштування. Схарактеризуйте його основні теми. На що треба звернути увагу людям, які шукають роботу?

- Проект із працевлаштування Step up ми організовували (я і команда) як платформу для спілкування між роботодавцями (їх представниками) та потенційними працівниками. Основними темами форуму були - написання резюме (як його структурувати), проходження співбесіди та тестування. Учасники мали можливість пройти співбесіду, вони спілкувались з власниками компаній, тож мали змогу відчути відмінність у підході до прийняття рішення про прийом на роботу.

До речі, саме на проекті з працевлаштування я дізналась, наскільки важливо підібрати собі компанію близьку за цінностями.

Якщо ви студент - сміло підписуйтесь на розсилку JCI Youth, і першими дізнавайтесь про програми стажування та вакансії в провідних компаніях України. Підписатись на розсилку тут.

Поради:

1. Перш ніж починати шукати роботу визначтеся, в якій сфері/ринку ви хочете працювати. Не подавайтеся в компанію, діяльність яких суперечить вашим цінностям. Наприклад, ви борець проти паління та не вживаєте алкоголь, тому не влаштовуйтесь працювати у компанію такого спектру. Якщо ви архітектор і прагнете будувати міста, проектувати сквери та займатись іншими урбаністичними проектами - не йдіть в бюро, де будують приміські будинки. Будете мучити себе, а працедавець вас.

2. Визначтеся, на яку вакансію (посаду) ви претендуєте. Це можна зробити виходячи з власних навиків, знань та вмінь. Диплом це добре, але ваші навики важливіші.

3. Складіть резюме відповідно до вакансії, на яку подаєтеся. Резюме має відобразити той ваш досвід і вміння, які корелюють (збігаються) з навиками необхідними для конкретної вакансії.

Пам'ятайте, ваше резюме - це наче ваш двійник. Як ви себе подасте, так рекрутер чи працедавець вас побачить. Є лише один шанс для першого враження

Оптимальна величина резюме одна сторінка А4, якщо ні - до двох сторінок А4. Зараз популярні відео резюме, тож варто зазняти відео тривалість не більше 120 секунд.

4. Пам'ятайте, що на співбесіді ви рівний партнер з інтерв'юером. Тобто ви обираєте працедавця так само, як і він вас. Не ведіть себе наче голодна собака, яка кидається на перший огризок. Обов'язково готуйтеся до співбесіди. Несерйозно, коли на співбесіді потенційний кандидат не знає куди подав резюме і окрім питання "скільки платите і коли зарплата" нічого не запитує.

5. На співбесіді ви можете задати усі питання, які вас цікавлять, і будьте готові до питання "чому ви звільнилися з попередньої роботи" та "чому ми маємо взяти саме вас"?

- З минулого року ви член правління Національної Молодіжної Ради України (НМРУ) - що це за діяльність?

- НМРУ - спілка Всеукраїнських молодіжних організацій, діяльність якої спрямована на розвиток молодіжного руху в Україні. Рада доволі молода, тож працюємо над налагодженням комунікації з державними органами влади, міжнародним партнерством. Зараз розпочато процедуру долучення до Європейського молодіжного Форуму, відкриваємо локальні осередки НМРУ по Україні.

Серед завдань НМРУ є розвиток крос-секторіального підходу до молодіжної політики, удосконалення законодавства щодо молодіжної політики та прав молоді; надання ресурсної підтримки організаціям-членам спілки; проведення освітніх, культурних, спортивних, наукових та розважальних заходів; створення умов для консолідації молодіжних організацій на місцевому та регіональному рівнях та їх участі у процесі прийняття рішень.

- Розкажіть про ваші комерційні проекти (вебінари). На яку тематику вони вже відбулися, на яку ще плануєте зробити?

- Комерційні проекти, а точніше підхід до проектів як до комерційних у мене з'явився торік, після спілкування зі спільнотою цікавих людей, які запускають свої проекти, бізнеси онлайн та живуть стилем Digital Nomad (Цифровий Кочівник). Ми спілкувались про те, хто чим займається, як розвиває свій проект. От я й розповіла про свої івенти (проекти) у рамках JCI Youth. Вони мене чемно послухали і ми разом зніяковіли, коли на запитання "Ну і скільки ти на цьому заробляєш" я відповіла, що - це моє хобі і я на цьому не заробляю. Ми обговорили це питання (організацію подій на замовлення) і одразу після цього у мене з'явилось перше замовлення.

Я була організатором (івент-менеджером) першої живої події OpenMind від Ореста Зуба у Львові. Тематика - як продавати свої вміння в онлайні, онлайн підприємництво. Кількість учасників більше 150-ти.

Моя робота сподобалась замовнику і я одразу взялася за організацію другої події OpenMind уже в Києві.

Після цього моїм клієнтом був проект Зелена Школа - 4-х денний лекторій з екотематики: від харчування до інноваційний рішень в альтернативній енергетиці. Кількість учасників більше 200-т осіб.

На початку цього року, ми з командою створили агенцію з організації ділових (бізнес) подій - EVENTSUA (eventsua.com).

Після проведення безкоштовних вебінарів по фандрейзингу (успішне залучення ресурсів у проект) отримала запит від учасників на більш поглиблений виклад матеріалу. Тож ми з командою організували майстер-клас по фандрезйингу "Гроші є. Прийди й бери" у Львові, а через місяць уже і в Києві.

Тематика залучення фінасування до соціальих проектів, та інвестицій у стартапи щодня стає актуальнішою в Україні.

Найближчий проект - Онлайн Школа проектного менеджера або як реалізувати івент своєї мрії. До школи учасник приходить з ідеєю, а випускається уже з реалізованим проектом чи на стадії його реалізації. Ще одна моя мрія - проект щодо ефективного енерговикристання на вторинній сировині, але він на стадії вдосконалення

- Семінар від UniStudy "Міжнародні грантові програми - освіта і розвиток"- чи відбувається він щороку, як про нього дізнатися?

- Семінар від UniStudy в офлайн форматі відбувався вдруге в Україні та вперше у Львові. Протягом року є онлайн курси щодо підбору програми стажування, написання мотиваційного листа та підготовці до життя та навчання за кордоном. Дізнатись про онлайн курс чи найближчу офлайн подію можна на сайті та у соцмережах UniStudy.

- Ви багато мандруєте, які країни для себе вже відкрили?

Я відвідала 23 країни світу, з картою відвіданих мною країн можна ознайомитися тут.

Я часто подорожую Європою. Мене дуже цікавить Азія. Наразі готуюся до мандрівки туди. Мрію відвідати Австралію, Нову Зеландію, Велику Британію - це топ-3 країни, в яких хочу побувати.

- Чим вас приваблюють мандри за допомогою мережі коучсерфінгу?

- Насамперед, спілкуванням з місцевими людьми. Коли живеш за системою коучсерфінгу, то цілковито занурюєшся в ритм життя господарів, їх розпорядок дня. Місцеві завжди розкажуть щось цікаве з побуту. Наприклад, наш коуч зі Швеції порадив дуже класний і одночасно бюджетний маршрут для того, щоб відвідати автентичні шведські міста та селища. Переконана, що ми б не знайшли про них інформації в довідниках.

Я відмовилась від автобусних турів Європою передусім тому, що в цих турах подорожуючі просто пробігаються містами, постійно поспішаючи то на шопінг, то в автобус. Проте, аби скуштувати місцеву кухню не має й мови.

Я не люблю, коли мене підганяють. Тому надаю перавагу повільним прогулянкам новими місцями, люблю заходи в супермаркети, щоб подивитися як там викладений товар, які ціни. Коучсерфінг приваблює мене ще тим, що можна роздивитися, як облаштоване помешкання жителів тієї чи іншої країни і місцевості.

Їдучи в подорож, де запланована ночівля по каучсерфінгу, я завжди маю відкладену суму на ночівлю у готелі, на випадок, якщо кауч видасться підозрілим, чи відмовиться прийняти в останній момент.Вкрай рідко подорожую сама. Зазвичай я мандрую з кимось із друзів. Тож маршрут і бюджет визначаємо залежно від побажань та можливостей на момент прийняття рішення про подорож. Серед моїх друзів є ті, хто любить походи в гори з палатками, є ті, з ким можна сісти в потяг і вийти на станції, яка просто сподобалася, виглядаючи з вікна, є ті, хто любить відпочинок типу "all inclusive". А я люблю це все в залежності від настрою.

- Зіркові готелі - де були, чим вразили?

- Зіркові готелі дуже схожі між собою, передусім стандартами, привітністю натренованого персоналу та чистотою. Найбільше мені запам'ятався готель у Єгипті, в Шарм Ель Шейху. Там ми відвідали СПА центр, серед обслуги були дуже привітні тайки, ванна Клеопатри з масажем - все це я пам'ятатиму ще довго.

- Чи є якісь прототипи європейських мірок еталонів туризму в нашій країні?

- В Одесі мені сподобався клієнтський сервіс, співвідношення ціна/якість були чудові. Щодо кафе та ресторанів, то, наприклад, порівнюючи Київ та Львів, зазначу, що обслуговування у Києві краще, ніж у Львові.

Однозначно помітно, що стандарти готельно-туристичного обслуговування в Україні зростають. Не обійшлось тут без конкуренції в цій індустрії і зростання рівня внутрішнього туризму.

- Обираючи країну для мандрів - на чому робите акцент?

- Не зважаючи на мою структурованість у робочих проектах - за духом я спонтанна людина. Я можу дивитись фільм чи переглядати стрічку новин у фейсбуці, натрапити на колоритні зображення міста чи місцевості, зібратись і поїхати або спланувати подорож. Так, наприклад, було із Прагою.

Іноді дивлюся, куди можна бюджетно полетіти і вперед. Адже в кожній країні є щось своє, унікальне і неповторне. Уникаю "заїжджених" туристичних маршрутів та місць.

- На цей рік, куди плануєте податися?

- Хочу вирушити в мандрівку на 2-3 місяці з трансатлантичним перельотом. Який саме напрям - поки не вирішила, але точно через океан. Хочу також проглянути цікаві країни Європи і в пріоритеті тур Україною.

- Що у Вашій діяльності далося Вам найважче?

- Найважче - це поєднувати всі сфери діяльності. Не буду приховувати, що якщо займаюсь більш, ніж трьома справами одночасно, то якась із них "кульгає". Був період коли в мене одночасно було 5-7 сфер діяльності, це і навчання в університеті, і громадська діяльність, подорожі, особисте життя, спільні проекти, окремі від основної роботи і громадської діяльності. Коли перегруз - щось здає, у мене - це здоров'я. Тож правильно розставлені пріоритети - дуже важлива річ.

Тому відповім на Ваше запитання так - найважче мені далося розставити пріоритети у своєму житті. Іноді потрібно просто відпустити, щоб потім знову знайти.

- Ви консультує молодь. Як тим, хто зацікавився, Вас знайти?

- Хто бажає отримати консультацію, просто напишіть ваше питання мені на сторінку в мережі Фейсбук і протягом доби я відповім.

Я надаю консультації з таких питань:

- планування подорожей Україною та Європою;

- проектний менеджмент (прописання проектів, смм, піар, партнерські комунікації, управління командою, бюджетування);

- фандрейзинг (формуванння проекту з ідеї, створення карти фінансування, прописання спонсорських пропозицій, презентація)

- організація подій (конференції, форуми, майстер-класи, прес-конференції, лончі (презентація продукту).

- Що вас надихає до такої великої кількості справ?

- Надихають результати вдячних клієнтів.

Мене неймовірно заряджає прояв вдячності та результати, тих, кого консультую, з ким працюю.

Я розумію, що приношу своїми проектами та діяльністю позитив у цей світ. Переконана, що світ не потрібно змінювати, його потрібно любити таким, як він є, вдосконалювати можна й потрібно себе, - це відразу відобразиться на Всесвіті.

Леся КІЧУРА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини