В Польщі почастішали українофобські акції. ФОТО
Щойно до мене подзвонив приятель з Польщі. Це українець, який народився на Закерзонні, понад 30 років прожив на північних землях (куди був депортований за національною ознакою), а згодом переїхав до Перемишля - на землю батьків. Тепер він належить до чисельної української громади міста.
"Стосунки українців з поляками завжди були непростими у Перемишлі. Однак те, що відбувається протягом останніх місяців - перетнуло всі межі допустимого", - розповідає мій друг.
Чоловік просить розповісти про ксенофобію, яка шириться у Перемишлі. Отже, далі його розповідь, яку я записав і подаю тут без посилань на персону, через страх людини бути вирахуваним.
Всім відомо, що за останніх кілька місяців у Польщі відбулась ціла низка актів вандалізму, спрямованих проти українських військових могил, серед них і акти вандалізму у Перемишлі.
Прийнято говорити, що ці українофобські акції - то "рука Москви". Так спокійніше думати - не хочеться загострювати і без того непрості взаємини з поляками. Однак ситуація докорінно змінилась після нападу на традиційну ходу до Українського військового цвинтаря на Пикуличах. Це сталось 24 червня.
Рукоприкладством не обмежилось. Міська влада і костел ширять "волисньку істерію". Стало модним все українське називати "бандерівським" і "людобуйським". З українців ліплять образ різунів і вбивць. В ніч на суботу невідомі пошкодили 3 автівки місцевих українців, на яких була розміщена українська символіка - український прапорець біля лобового скла. До містян українського походження надходять телефонні погрози, вперше за тривалий час на українську мову реагують образливими вигуками - і це на вулиці серед білого дня.
Український народний дім у Перемишлі та місцевий осередок Об'єднання українців Польщі звертаються до МЗС України, повідомляючи про акти ненависті та ксенофобії. Проте ніхто не поспішає реагувати, адже зіпсувати міждержавні стосунки із важливим партнером нікому не хочеться...
Всі ми розуміємо, кому вигідні ці міжнаціональні конфлікти, але українцям Перемишля від цього не стає легше. Вони просять про моральну підтримку. Бодай про заклик до польського суспільства припинити ксенофобські випади і погрози на адресу українців.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки