Корупційний "Нафтогаз": риба гниє з голови
Сергій Перелома
Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою першого заступника голови правління "Нафтогаз України", голову наглядової ради Одеського припортового заводу Сергія Перелому з можливістю внесення застави в розмірі 80 млн гривень. Термін арешту Переломи становить 60 діб. Ситуацію прокоментував член Спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук
Арешт Переломи означає, що усі заяви про перемогу корупції у нафтогазовій галузі виявилися порожнім звуком і навіть маскуванням нової корупції. Більше того, цинічною правдою виявилося і те, що нинішнє керівництво "Нафтогазу" і не збиралося знищувати корупцію, а навпаки боролися поміж собою за те, щоб очолювати корупційні потоки.
Зрозуміло і беззаперечно й те, що затримання першого заступника голови правління "Нафтогаз України" Переломи – це з'ясування стосунків між групами президента Порошенка та колишнього прем'єра Яценюка. Точніше, Яценюка витісняють із насиджених місць, де його оточення отримувало та продовжує отримувати дивіденди. Це стосується як компаній із структури "Нафтогазу", "Енергоатому", Одеського припортового заводу. Активність депутатів фракції екс-прем'єра Яценюка "Народний фронт" лише зайве цьому підтвердження.
Прихід антикорупційної прокуратури за Переломою – це лишень початок кінця тих, хто керує "Нафтогазом". І європейські та американські партнери вже не допоможуть. Прохання до них "порятувати" залишилися без відповіді та розуміння. Візит Яценюка у США виявився марним. Закордонні партнери обрали для себе шлях невтручання у внутрішні корупційні війни та очікують "хто кого з'їсть першим".
Також важко повірити у те, що голова "Нафтогазу" Коболєв не знав, що робить під його носом його перший заступник Перелома. Відповідно, голова "Нафтогазу" повинен був би пояснити, чому він покривав можливі злочини Переломи. В інакшому випадку Коболєв повинен був дійсно змиритися з тим, що його називають "зіц-головою Фунтом". А поки що Фунтом намагаються призначити Перелому.
Безумовно, що черга дійде і до "Укрнафти", де керівництво "Нафтогазу" також влипло у корупцію, як мухи в медові. Група "Приват" Ігоря Коломойського уже давно тісно співпрацює із колишнім прем'єром Яценюком, головою "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим. І саме тому інтереси Яценюка та Коболева та інтереси Коломойського в "Укрнафті" та Одеському припортовому заводі за дивним збігом обставин співпадали.
Окремо варто згадати про закупівлю і поставки реверсного газу із ЄС. Систематична переплата за цей газ привела до вже зафіксованих значних збитків протягом 2014-2015 рр. І 2016 р. вже не став винятком. Керівництво "Нафтогазу" постійно "прикривається" російським "Газпромом" та стверджує, що боротьба з ним забирає всі сили. Також у "Нафтогазі" вважають, що переплата за газ – це і є диверсифікація поставок газу.
Зрештою, корупційним злочинам у "Нафтогазі" немає чого дивуватися. Окремі народні депутати (Вікторія Войціцька) уже давно звинувачували Коболєва в порушеннях і, як наслідок, Генпрокуратура розслідує діяльність голови "Нафтогазу". Варто зауважити, що в цьому випадку європейські "принципи" Коболєва закінчилися. Він не склав повноваження чи написав заяву на звільнення, він не відмовився виконувати обов'язки на час розслідування порушень. Він зробив те, чого його навчила система "Кучми-Ющенка- Януковича", яку він тепер так нещадно критикує. Коболєв міцно вчепився руками за крісло голови "Нафтогазу". До того ж, Коболєв почав турбуватися за своє політичне майбутнє, яке, як він наївно думає, може гарантувати йому відносний спокій.
Більше того, фактично "справа Переломи" є визнанням і підтвердженням того, що посади голови "Нафтогазу", усіх його заступників, керівників "Укргазвидобування", "Укртрансгазу", інших дочірніх компаній – усе це продавалося як раніше, так і з 2014 року. Так як і зараз цими посадами торгують.
Українські реформи у нафтогазовій галузі виявилася пародією на дійсні зміни. Водночас за цією пародією стоїть абсолютно реальний вплив за фінансами державних енергетичних монополій.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки