Як насправді виглядає воєнний стан. Погляд юриста
Хочу дещо прояснити про те, як насправді виглядає воєнний стан.
Загальна мобілізація - може бути, а може бути і часткова, а може і взагалі без мобілізації.
Заборона виборів і змін до Конституції - Так! Обов'язкова!
Обмеження конституційних прав - можна, але не обов'язково, і лише тих прав, які Президент обмежить в Указі.
Військові адміністрації в містах - так! Обов'язково!
Трудова повинність - Майже обов'язкова, але з великою кількістю варіантів.
Фактично, воєнний стан - це велика кількість деталей для конструктора, з якої можна зробити будь-яку фігуру. Найголовнішими документом тут є Указ Президента про введення воєнного стану. Саме в ньому вже і прописується та "фігура", яку зібрав Президент.
Для розуміння кількостів варіантів: навіть парламент можуть залишити працювати без жодних обмежень, можуть обмежити у повноваженнях, або строках, а можуть і взагалі розпустити.
Важливо зрозуміти дві речі: 1. Не існує ніякої єдиної форми режиму воєнного стану, він може бути будь-яким, яким його захоче зробити Президент в своєму Указі; 2. Основні правові наслідки режим воєнного стану має саме для мирного населення в тилу, а ось воїн на передовій навряд побачить різницю з АТО.
Є ризик - під час воєнного стану законотворчі можливості ВР зменшуються, як і вплив громадськості на парламент. На сьогодні ніхто не перевірив законодавство на предмет готовності до введення режиму: чи всі правовідносини врегульовано, чи немає колізій, що з дефінологією. Уявіть ситуацію, коли режим ввели, і тут виявиться, що купа законів по-різному регулюють відносини, а якісь відносини не врегульовано взагалі, командири включають бюрократів, і не має з чого, бо немає законів, інструкцій, порядків, але тепер і зміни внести складно. Ось це вже реальний ризик.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки