MENU

Огризко: Варто очікувати наступних поганих новин із Анкари

4360 0

Ситуація навколо Туреччини і власне в Туреччині продовжує загострюватися, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Якщо спробувати спрогнозувати розвиток подій, то вони розвиваються в негативному напрямі (принаймні, для нас, для США і ЄС).

Аналіз заяв турецьких лідерів свідчить про те, що варто очікувати наступних поганих новин із Анкари. Думаю, запущені механізми, які виводять Туреччину за рамки форматів, у межах яких вона існувала останніми десятиліттями, і які могли б у перспективі зробити з неї країну з дійсно європейським способом життя.

Те, що відбувається зараз, нагадує мені сценарій, запущений спеціально для того, щоб цей рух зупинити. І це дуже небезпечний сценарій. Мова йде не тільки про питання міграції, хоча це важливо і може обернутися для Європи черговою хвилею проблем, але і про аспекти, пов'язані з НАТО.

Тема НАТО набагато складніша і проблемніша. Членом ЄС Туреччина не є (і навряд чи стане таким вже завтра), а ось щодо солідарності в рамках Північноатлантичного альянсу, то останні заяви і події, в тому числі ситуація з американською військовою базою в Туреччині, показують, що є загроза серйозного ослаблення південного флангу НАТО.

Гадаю, у зв'язку з цим колегам з НАТО потрібно уважно придивитися до подій, що відбуваються в регіоні, особливо зважаючи на те, що Росія продовжує перетворювати Крим на потужну військово-морську базу. Теоретична зміна позиції Туреччини може кардинально змінити ситуацію на Півдні.

Тому поки що аналіз подій, що відбуваються в Туреччині, не дає ніяких підстав для оптимізму – швидше навпаки. Без сумніву, також потрібно аналізувати раптове потепління у відносинах з Москвою, яке ніколи не відбувається просто так. Мені здається, що пройшли таємні раунди консультацій, під час яких турецької влади запропонували певні бонуси (нам залишається тільки гадати, які саме), щоб відтягнути Туреччину від загальної лінії НАТО і ЄС.

Тенденції ці дуже небезпечні, зокрема і для нас. Тому як українській дипломатії, так і дипломатії НАТО і Євросоюзу потрібно розробити методи, що дозволяють нейтралізувати нинішній негативний тренд і повернути ситуацію на нормальний шлях, з якого Туреччина поступово починає сповзати.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини