MENU

Насіров провалив всі доручення прем'єр-міністра - Марушевська

3220 0

Минуло більше двох місяців після візиту до Одеси прем'єр-міністра України Volodymyr Groysman. А отже час підбити деякі підсумки виконання рішень, озвучених прем'єром 17-го травня.

Кадри: Роман Насіров не просто не виконав доручень прем'єра щодо кадрових питань. Глава ‪#‎ДФС‬ вирішив узурпувати можливість призначень на Одеській митниці. Він незаконно створив конкурсну комісію для призначення на посади в митниці, в яку увійшли "апаратчики" ДФС і жодного представника Одеської митниці. Так само незаконно він заборонив нам розпочинати дисциплінарні провадження щодо начальників постів, чим заблокував можливість звільняти працівників, підозрюваних у корупції. Сподіваюся, він відповідатиме в суді за такі рішення.

З усіх кадрових питань, Роман Насіров лише відкликав до Києва надісланого ним же заступника Моргуна, проти якого протестувала громадськість. А також ДФС за нашою пропозицією погодили начальника управління інфраструктури.

Будівництво: генпідрядник та Адміністрація морських портів України, м'яко кажучи, не поспішають завершити реконструкцію Морського вокзалу. У червні-липні відбулося дві наради щодо будівництва під головуванням віце-прем'єр-міністра Володимира Кістіона. На останній генпідрядник заявив, що потребує ще мінімум вісім місяців для того, щоб облаштувати фасад будівлі. Питання, де ці спеціалісти були раніше - риторичне. Завершення внутрішніх робіт планується у серпні.

Впровадження програмного забезпечення: чіткої відповіді щодо програмного забезпечення сьогодні на центральному рівні немає. Представники ЮНКТАД (ООН) презентували у Міністерстві фінансів систему ASYCUDA. Працівники ДФС та Мінфіну мали змогу отримати відповіді на всі запитання щодо програми: інтеграція її з чинними системами в Україні, прописування профілів ризиків тощо.
У цьому напрямку сьогодні нічого, крім обговорення немає. Дев'ять місяців, критикуючи систему від ЮНКТАД, чиновники не пропонують конкретних варіантів удосконалення ІТ і, тим більше, немає реальних кроків в напрямку автоматизації процесів. Все це лише затягує процес і грає на руку корумпованим чиновникам, які не зацікавлені в реформуванні країни.

Постанова: за вказівкою Володимира Гройсмана, ми розробили проект Постанови, яка регулюватиме діяльність митного поста "Відкритий митний простір". Проект перебуває на розгляді в Міністерстві фінансів. Сподіваюся затягування з підписанням Постанови не буде.

Догани: доручення прем'єр-міністра України скасувати всі догани, оголошені мені главою ДФС, Роман Насіров також не виконав. Натомість прислав мені нещодавно четверту догану. Нова догана узагальнює і дублює попередні три догани.

Ми дійшли до моменту, коли для продовження реалізації проекту вкрай необхідні рішення на центральному рівні. Однак Роман Насіров провалив всі доручення прем'єр-міністра. Це свідчить або про тотальну кризу управління або про відкритий саботаж. Проте це не причина зупинятися. Лише громадський тиск та підтримка медіа заставляє чиновників діяти і не перешкоджати реформам. Українське суспільство неодноразово доводило, що здатне перемагати в боротьбі з корупціонерами.

Юлія МАРУШЕВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини