MENU

На Оранті у Софії Київській є деталь, яка нагадує нам про забуте церковне жіноче служіння

3554 0

Символ гендерної рівності у церковному служінні є на 1000-літній Оранті, що в Софії Київській. Це хусточка, що за пояском Божої Матері.

Нещодавно журналісти запитали про ставлення до заяви Папи Римського про можливість жіночого служіння в церкві.

А напередодні за допомогою науковців Національний заповідник «Софія Київська» я дізнався, що на нашій древній і відомій всім пам'ятці - Оранті - є деталь, яка нагадує нам про забуте церковне жіноче служіння, яке було встановлено ще за апостольских часів.

На мозаїці в Софії Київській Божа Матір зображена у одязі дияконіси, ознакою чого якраз є це хусточка за поясом, про що не завжди знають не тільки екскурсоводи, але й богослови. І це є центром мозаїки.

А це означає, що жіноче служіння в Церкві є так само природнім, як і чоловіче. Прикладом і образом такого служіння є сама Божа Матір. А це значить, що Церкви, які Її шанують, відпочатку мають захисниками жіночого служіння і гендерної рівності.

З іншого боку варто згадати і відновити інститут дияконіс, бо в першохристиянських громадах вони з'явилися одночасно з дияконами і виконували дуже важливі освітні і благодійні функції.

А ще ми маємо жіноче чернецтво і навіть ігуменій, які керують не тільки жіночими чернечими спільнотами, але й священиками, які служать в жіночих монастирях ;)

Але, коли говоримо про гендерну рівність, маємо пам'ятати, що Бог створив не тільки рівними, але й різними (унікальними). І гендерна рівність не в тому, щоб чоловіки були схожими на жінок, а жінки на чоловіків, а в тому, щоб кожен міг розкритися у своєму служінні Богові і ближньому, використовуючи усі дані від Бога таланти та відображаючи усі ті образи і приклади, які маємо у Святому Письмі та історії Церкви.

А щодо можливості жіночого священства можу сказати, що священик є чоловіком не тому, що він чимось кращий за жінку, а тому, що чоловіком був Христос, образом Якого священик є під час Літургії. Але не менш шановоною є в Церкві і Божа Матір, у відповідності до образа Якої і має формуватися унікальне жіноче служіння, як в тому числі може бути неможливим і недосяжним для чоловіків ;)
Особисто я - ЗА розширення і збільшення жіночого (та й усіх інших) служінь в Церкві ХХІ століття.

Георгій КОВАЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини