MENU

Незаконне будівництво може призвести до руйнування головного собору УГКЦ

3228 0

Скандальне будівництво в Києві поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового є незаконним і завдає шкоди храмові. Про це йдеться в офіційній заяві УГКЦ

Зважаючи на велике зацікавлення громадськості ситуацією, що склалася з незаконним будівництвом, яке ведеться поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви в місті Києві на вулиці Микільсько-Слобідській, а також враховуючи численні звернення громадян України – вірних УГКЦ до президента України, прем'єр-міністрата генерального прокурора з вимогою припинити незаконне будівництво, яке завдає значних ушкоджень будівлі Патріаршого собору, вважаємо за необхідне в черговий раз офіційно заявити про свою позицію в цій ситуації.

УГКЦ завжди відстоювала ідеали побудови правової держави і громадянського суспільства, а тому вважає єдиним допустимим способом вирішення будь-яких проблем як на загальнодержавному, так і на регіональному рівні – вирішення проблеми в правовому полі і публічно зі громадським обговоренням. Ці ідеали є незмінними і недоторканними, а будь-яке їх порушення вважаємо недопустимим і протиправним.

Виходячи з наших відвічних принципів, наша позиція в ситуації, що склалася з незаконним будівництвом поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, залишається незмінною. Ми не можемо толерувати все попереднє беззаконня, що порушує інтереси громади та може призвести до руйнування собору, тому наполягаємо на відновленні справедливості та законності.

Відновлення справедливості полягає в поверненні цільового призначення п'яти ділянок, з яких сформовано одну в 7,07 га, до стану який існував до їх зміни у 2007 році, а саме: (1) 1,6072 га – будівництво, експлуатація та обслуговування виставкового комплексу із житловими будинками; (2) 0,2177 га – благоустрій території; (3) 0,0369 га – благоустрій території; (4) 3,0785 га – будівництво, експлуатація та обслуговування водно-спортивної бази, спортивно-оздоровчого та реабілітаційного центру з вуличними дитячими та спортивними майданчиками, об'єктами громадського харчування та благоустроєними набережними і пляжами загального користування; (5) 2,1268 га – будівництво (зі збереженням зеленої зони), експлуатація та обслуговування готельно-офісного комплексу зі вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського обслуговування та підземним паркінгом.

Подальшому справедливому використанні цих земельних ділянок, виходячи з такого цільового призначення з урахуванням вимог зі збереження пам'ятки ландшафту "Історичний ландшафт Київських гір і долини Дніпра", включеної до Державного реєстру нерухомих пам'яток України як пам'ятку ландшафту місцевого значення наказом Міністерства культури і туризму № 58/0/0/16-10 від 03.02.2010 р. (охоронний № 2600189), на принципах добросусідства, з урахуванням природної захисної смуги в 100 м, розробляючи проект будівництва, погоджувати його з усіма органами, організаціями, на котрі будівництво може мати вплив, проводити експертизу проекту, якщо це вище третьої категорії складності, отримувати дозвіл на будівельні роботи, здійснювати природоохоронні заходи перед будівництвом.

Вважаємо неприпустимим узаконення всього, що відбулось на даній ділянці, тому наполягаємо на такому:

– будівництво житлового комплексу поблизу Патріаршого собору є незаконним і таким, що завдає значної шкоди будівлі Патріаршого собору, суперечить інтересам мешканців житлового кварталу, розташованого поблизу та суспільства в цілому;

– незаконне будівництво повинно припинитися, а негативні наслідки усунуті;

– усі побічні питання, які виникають у цій ситуації, повинні вирішуватися винятково у правовому полі;

– усі причетні до вирішення цієї справи повинні діяти винятково згідно із вимогами чинного законодавства України, а у випадку державних службовців – також у відповідності до їхніх посадових інструкцій;

– допустимими є тільки такі обговорення і пошуки шляхів вирішення, які відбуваються публічно та із залученням усіх зацікавлених сторін.

Ми віримо, що українське суспільство достатньо зріле, щоби вирішувати всі проблеми в межах Закону Божого і Української Держави.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини