Як російсько-українську війну перетворюють на "громадянський конфлікт"
Мені дуже не подобається, коли читаю в західних ЗМІ і різноманітних звітах міжнародних організацій щось типу:
"За даними ООН, тільки за два перших літніх місяці на Донбасі вбито 20 цивільних осіб, а 122 отримали поранення, що в два рази перевищує середньомісячну кількість жертв за період, починаючи з кінця минулого року. Гинуть і військовослужбовці. До великої кількості жертв призводять обстріли російськими окупантами і колаборантами об'єктів на лінії зіткнення з важкої зброї, включаючи артилерію і установки «Град»".
Прямо бісить саме оця ремарка: "Гинуть і військовослужбовці". Тут важливо розуміти, що з часів війни в Боснії для ООН, західних ЗМІ і гуманітарних організацій є аксіомою твердження, що однією з ключових ознак громадянського конфлікту низької інтенсивності є якраз те, що цивільних гине в них більше, ніж військових. Так було в Руанді, Сомалі, Боснії тощо. Так написано в усіх підручниках і новітніх дослідженнях щодо сучасних воєн. Таке і зараз уявлення в світових медіа щодо війни на території України – що тут громадянський конфлікт, жертвами якого є в першу чергу цивільне населення.
Але ж це не так! У нас все навпаки: найбільші наші втрати – це втрати саме військових на лінії зіткнення. Що перетворює цю війну якраз на класичні бойові дії між армійськими силами.
Однак світові ЗМІ й ООН про це просто не дізнаються, навіть якщо захочуть. Тому що ніде – ні на сайті Міноборони, ні на сайті РНБО, ні у звітах прес-центру АТО – ви не знайдете статистику щодо втрат України за місяцями. Тому й виникає ця формула: "Гинуть і військові". І тому західні ЗМІ та експерти продовжують повторювати про "громадянську війну" і "громадянський конфлікт".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки