Підтримка буде? Навіщо Пентагон ініціює діалог з Україною
На сьогоднішній день ставлення США до України досить позитивне. Так вважає Віталій Мартинюк, аналітик із зовнішньої і безпекової політики Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД):
Сподіваюся, воно не зміниться і в майбутньому, після виборів, навіть беручи до уваги ті заяви Трампа, які йдуть врозріз нинішній позиції Америки.
Якщо у виборах переможе Клінтон, то зрозуміло, що стосунки США-Україна будуть продовжуватися у тому ж ключі. Більше того, позиція Вашингтона щодо російської агресії буде ще жорсткіша.
Якщо ж переможе Трамп, то, якби він зараз не загравав електоратом, але посада фактично світового лідера зобов'язуватиме його на прогресивніші дії, аніж ті, які Америка декларує сьогодні. Йому все одно доведеться проводити ту ж політику, яка стосується зміцнення авторитету США у світі. Окрім того, його заяви ще не є настільки відповідальні. Відповідальність та дії з'являться лише з отриманням президенства. І, знову ж таки, його діяльність повинна буде відповідати позиції США у світі та програм, які декларують американські політики спільно з іншими країнами світу.
На саміті G20 Обама, в принципі, продемонстрував незмінність американської політики щодо врегулювання конфлікту на Сході України. Якщо проаналізувати всі повідомлення, висловлені після зустрічі російського та американського президентів, бачимо, що Путіну під час перемовин не вдалося досягти своєї мети. Пропозиції президента РФ не почули.
Окрім цього, США продовжують санкції. Про зміцнення наших позицій свідчить і те, що напередодні саміту в Китаї, Америка повідомила про розширення антиросійських санкцій через анексію Криму.
Всі ці тези можна співставити з майбутніми перемовинами Пентагону з Україною, яка повинні відбутися вже зовсім скоро. У цій зустрічі я вбачаю своєрідний сигнал того, що Америка не змінює власного бачення в російсько-українському питанні. Попри те, що США не виділяють нам летальної зброї, воєнна співпраця триває і буде продовжуватись. Вони допомагають нам як навчанням, так і наданням безпілотників та тепловізорів. Тому як би не склалося, Україна може розраховувати на підтримку Заходу.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки