MENU

В мережі з'явилася інтерактивна мапа сміттєзвалищ. Кожен може додати своє

1925 0

На сьогоднішньому засіданні уряду Мінприроди презетувало електронну мапу сміттєзвалищ України.

Міністерстов екології та природних ресурсів України вперше за 25 років розпочало системну роботу з відходами. Метою цього проекту міністр екології Остап Семерак назвав приведення галузі до європейських стандартів та очистити Україну від сміття.

На виконання доручення прем'єр-міністра наше міністерство розпочало інвентаризацію сміттєзвалищ в Україні. Ми збираємо реальну інформацію з усієї країни. Вперше ця інформація має геолокаційну прив'язку.

Якщо зайти на сайт (ecomapa.gov.ua), то можна побачити, що Україна зараз - суцільне сміттєзвалище. При цьому немає жодної області, яка б надала всю повну картину геолокації сміттєзвалищ. Причини різні - «не вистачає людей», «немає приладів» і таке інше.

"Насправді я вважаю, що причина одна: небажання органів місцевого самоврядування визнати масштаби проблеми, і головне - з нею боротися", - переконаний міністр.

Згідно з даними Мінрегіонбуду за минулий рік в Україні нараховується понад 30 тисяч сміттєзвалищ. Це і полігони, і стихійні звалища. Але коректність цих даних під сумнівом. Адже з року в рік пересилаються одні й ті самі відомості, які не моніторять в режимі он-лайн.

Мінприроди зараз володіє інформацією про 2600 сміттєзвалищ. І тут потрібна політична воля Кабінету Міністрів, щоб ще раз простимулювати адміністрації доповнити дані.

"Я наголошую, що сервіс буде постійно оновлюватися, окрім місця сміттєзвалища, ми додаватимемо дані про морфологію відходів, про стан ліквідації", - пообіцяв міністр.

Мінприроди долучає до процесу інвентаризації громадян. Тому кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація оброблятиметься і пересилатиметься у вигляді звернень громадян до відповідних органів.

Мобільний додаток для всіх пристроїв дозволяє зробити таку саму процедуру. Додатки вже розроблені і їх можна завантажити і встановити на гаджет.

"Наведу деякі цифри порівняння з ситуацією в країнах ЄС. Ми взяли дані кількості сміття на одного мешканця яке вивозиться на захорогення до сміттєзвалищ. В Україні ця цифра складає 240 кг. В Швейцарії - 0. Оце наша мета", - зазначив Семерак.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини