MENU

Переграти апокаліпсис: на Гогольфесті відбудеться прем'єра опери-цирку "Вавилон"

1898 0

У час зневіри і плутанини мистецтво стає важелем впливу і порятунком.

На фестивалі сучасного мистецтва «Гогольфест» цього року обрано тему "Вавилон". Про це рішення розповів ідейний натхненник фестивалю Влад Троїцький: «Вся история - это снятие порчи и жертвенность. Все чувствуют, что завтра будет хуже - и это не выносимо, апокалиптическое чувство пронизывает. И опера «Вавилон» - это способ иронично проиграть этот апокалипсис, попробовать избежать проклятие, снять этот трагический конец. Выбраны знаковые сакральные, мифологические тексты, которые пронизывают нашу цивилизацию. Даже если вы неверующий человек, это будет близким и понятным».

Проекти формації Nova Opera будуються на пошуці нових шляхів розвитку музичного театру. Режисер Влад Троїцького переконаний: «Музыка должна входить в серце, а каким инструментарием, каким вокалом это делается, не важно. Если человек открывает свое серце - он свободный, и это главное».

В опері-цирк «Вавилон» різноманітні вокальні техніки поєднуються зі специфічним інструментарієм. Серед інструменталістів опери музиканти Президентського оркестру Назар Спас (волторна) і Артем Шестовський (кларнет), учасниця ансамблю «УХО» Жанна Марчинська (віолончель) та учасник різноманітнїх проектів Андрій Надольський (ударні).

«Я балдію. Це процес, живий організм! Постійно все міняється. Це свобода вираження!» - ділиться враженнями валторніст Назар Спас.

Однак не всі учасники легко піддаються експерименту. За словами композиторів, складніше працювати з академічними вокалістами. В опері поєднується класичний вокал, горловий спів, джазові імпровізації, фольклорний вокал, відтворення звуків джунглів, крик і шепіт. До опери-цирк Вавилон залучено п'ятеро вокалістів: Мар'яна Головко і Анна Марич (сопрано), Андрій Кошман і Руслан Кірш (баритон), Євген Рахманін (бас).

«Це симфонічний оркестр, - представив на репетиції музикантів диригент Роман Григорів і пояснив: Симфонічний оркестр складається з дерев'яних груп інструментів, мідних, струнних, ударних. Насправді Гейне казав, що якщо є в оркестрі валторна і литаври, то це симфонічний оркестр. В нас це є, тому можна нас назвати квазі-симфонічним оркестром».

Композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко запустили новий напрям опери в Україні, поєднуючи різні техніки і жанри. Ілля Разумейко спеціально замовив інструмент iз Нью-Йорку toypiano. На ньому і на роялі композитор грає в опері паралельно. Роман Григорів розповів про сприйняття їхніх проектів глядачами, поділився планами на майбутнє: «У нашому репертуарі є перша в історії світової музика опера-реквієм «IYOV», сонОпера «Непрості», прем'єра якої теж відбудеться на Гогольфесті, тепер опера-цирк «Вавилон», у грудні плануємо жахоперу «Гамлет». «Глядач сприймає по-різному, бо в Україні специфічна культурна ситуація, а в Європі досвідчена публіка. На Porto Franko Гогольфест глядач чекав класичної опери, для них був дивним такий формат, а закордоном сприйняли «IYOV» схвально», - доповнив Ілля Разумейко.

Учасники опери-цирку почали творити свій Вавилон три тижні тому і хвилювань про те, що «будівництво», як в легенді, не завершиться, в учасників немає. Умовний план музичних тем складено теж по-вавилонськи: кожна частина названа різними мовами, нотні стани заповнюються в процесі репетицій, відбуваються постійні зміни, вдосконалення і перевтілення.

Експерименти в музиці та розмаїття співу будуть доповнені й іншими видами мистецтва, щоби 18 вересня вразити глядача на фестивалі сучасного мистецтва «Гогольфест. Babylon».

Каріна ДОРОШЕНКО
Фото - Nova Opera


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини