MENU

Чому насправді нам не дають безвіз

3739 0

Щоб Україну підтримували, потрібно демонструвати прогрес у боротьбі з корупцією. Про це у блозі на сайті "Новое время" пише екс-віце-прем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Олег Рибачук.

Затвердження безвізового режиму з Україною і Грузією не винесено на порядок денний майбутньої сесії ЄвропарламентуУкраїнський МЗС заявив, що голосування відкладене через те, що в Євросоюзі не знайшли спільну мову щодо механізму призупинення дії угоди. Але це тільки формальна причина - є й інші, не менш важливі.

Українська влада, як шкідливий кіт, вимагає постійного контролю. Вона дає обіцянки і цинічно не виконує їх. Танці з бубном навколо електронного декларування вже навіть не дивують: українські чиновники всіляко намагаються «покращити» прийнятий закон. У всьому світі, приймаючи якийсь закон, уважно вивчають проект і громадську думку, проводять консультації з зацікавленими сторонами, виробляють відповідну політику, ще раз публічно її презентують, переконуються в тому, що суспільство розуміє і підтримує нововведення, і лише після цього приймають закон. У нас же все навпаки: спочатку проголосували за закон, і після цього нескінченною кількістю нових законопроектів намагаються його «покращити».

Читайте також: Комітет Європарламенту підтримав надання Україні безвізового режиму

Це не може не дивувати і не дратувати. Я знаю позицію і американців і європейців: світ не дасть українській корумпованій системі зіпсувати закон про електронне декларування або забрати повноваження у НАБУ. І, впевнений, відстрочка введення безвізового режиму обумовлена не тільки виробленням механізму його припинення, але і відсутністю реальної боротьби з корупцією в Україні. Антикорупційне бюро, до речі, передало до суду більше 30 справ - жодне з них не доведено до кінця.

Перед нами також величезний виклик: система, що стоїть однією ногою в могилі, вперто не хоче вмирати і намагається потягнути за собою чергові покоління українців. Наша влада настільки демонстративно не бажає ставати європейською, що постійно вимагає надзусиль. Будь-яка зміна в Україні - це надзусилля, це десятки телефонних розмов Джо Байдена Петру Порошенку, щоб той виконав якісь умови, це десятки резолюцій і закликів, акції протестів і хвилі обурення в громадянському суспільстві - тільки тоді щось робиться. Чому? Тому що система захищає свої мільярдні статки.

Читайте також: Каким украинцам нужен безвизовый режим

Ми обіцяли, що до осені світ переконається в тому, що в Україні проходять справжні реформи, їх можна буде побачити і помацати. Тим не менш, справа рухається до Різдва, а віз і нині там. Наші «чесні» чиновники, всі до єдиного, повинні подати електронні декларації. Але з десятків тисяч держслужбовців е-декларації подали лише пару тисяч. Вони вперто вірять, що вдасться внести якісь поправки в законодавство, сила-силенна людей намагаються «покращити» прийнятий закон. А час іде, умова європейців була чіткою - до кінця жовтня вся система має повністю заробити.

Нам завжди казали: щоб підтримували Україну, потрібно демонструвати прогрес у боротьбі з корупцією. Так демонструйте!


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини