У кожного члена “нормандської четвірки” були свої мотиви для проведення зустрічі - нардеп
Відкрита частина зустрічі "нормандської четвірки"
Кожен із учасників "нормандської четвірки" мав власні мотиви для проведення зустрічі в Берліні.
Про це в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат фракції "Батьківщина" Григорій Немиря, передає власний кореспондент UAINFO.
Немиря підкреслив, що по закінченню зустрічі немає якогось документа і не було озвучено спільної заяви лідерів чотирьох країн - України, Німеччини, Франції та Росії.
"Цього разу не було навіть спільного підходу до преси, навіть спільної заяви, на що варто звернути увагу", - відзначив нардеп.
В українському парламенті, стверджує Григорій Немиря, занепокоєні тим, наскільки прозоро відбуваються переговори по "Мінську" і в нормандському форматі.
"Зверніть увагу: Президент України Петро Порошенко в черговий раз заявив, що він не бачить альтернативи нормандському формату. Президент Росії Володимир Путін заявив, що не бачить альтернативи мінським домовленостям. Що попереду - мінські домовленості чи нормандський формат, де ці мінські домовленості обговорюються, але не імплементуються? Жоден пункт мінських домовленостей - і першого, і другого "мінська", зараз не досягнуті і не виконуються", - підкреслив народний депутат.
Немиря також наголосив, що "в парламенті немає навіть мінімального відчуття власності щодо мінського процесу".
Читайте також: Путин явно напуган и выбит из колеи - политолог про переговоры в Берлине
Окрім того, на думку Немирі, "у кожного лідера були свої мотиви дя проведення зустрічі". Ієрархія пріоритерів членів "нормандської четвірки", підкреслює депутат, також була різною.
"Для канцлера Німеччини, з огляду на майбутні вибори, дуже важливо було продемонструвати не лише своїм колегами в Брюсселі, що вона може зібрати в одному місці лідерів Росії та України, не говорячи вже про свого колегу - президента Франції, але і показати німецькій аудиторії, громадянам Німеччини, які наступного року будуть брати участь у парламеннських виборах, що вона має авторитет і може впливати на рішення з міжнародних питань", - пояснив депутат.
Президент Франції Франсуа Олланд, вважає Немиря, також скоріше думав про внутрішню аудиторію, ніж про зовнішню.
"Можемо констатувати, на жаль, що такі перемовини відбулися і це добре, як мінімум. Але дуже погано, і це основний висновок, що конкретного результату, який можна було б інтерпретувати як не деякий прогрес, а прогрес, не було досягнуто", - підкреслив народний депутат.
Читайте також: Марчук не бачить сенсу у нових угодах з Росією щодо Донбасу
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки