MENU

"Великий пшик" генпрокурора Луценка

7253 0

За три місяці першого етапу очищення прокурорської системи були виявлені та покарані лише 4 недоброчесних працівника, пише журналіст Олексій Братущак.

"Генеральний могильник". Так 12 травня у день свого призначення у Верховній Раді Юрій Луценко називав Генпрокуратуру. І цей "могильник" він мав почистити.

Уже наприкінці травня Генпрокурор повідомив, що "великою чисткою" органів прокуратури займатиметься ветеран АТО Петро Шкутяк.

Він очолив групу з перевірки доброчесності прокурорів. Але офіційна посада Шкутяка - рядова. Головний "чистильник" працює звичайним інспектором Управління внутрішньої безпеки ГПУ.

16 червня Луценко дав старт очищенню органів прокуратури. Того дня він підписав Наказ N205 "Про затвердження Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів в органах прокуратури України".

Відповідно, працівники органів прокуратури мали надати свої декларації та заповнити Анкети доброчесності. Ці документи мали бути опубліковані на сайті ГПУ.

Читайте також: Лещенко предъявил новый компромат на генпрокурора Луценко

Якщо будь який громадянин мав відомості, що якісь твердження у анкетах прокурорів недостовірні, він міг повідомити про це через електронну форму на сайті ГПУ.

28 липня. Презентація перевірки доброчесності


На презентації перевірки доброчесності Юрій Луценко оголосив два головних завдання для себе на 2016 рік: відновити довіру до прокуратури через очищення та притягнути до відповідальності злочинців доби Януковича. Перевірку працівників органів прокуратури на доброчесність Генпрокурор назвав першим етапом очищення.

- Моя особиста позиція: будь яка серйозна розбіжність у поданих документах буде призводити до звільнення, - казав Генпрокурор 28 липня.

З того часу минуло вже три місяці. Як на мене, це достатній час, щоб зробити проміжні висновки щодо очищення системи прокуратури. Тому я вирішив поцікавитися: які результати перевірки прокурорів на доброчесність.



Офіційна відповідь Генпрокуратури щодо перевірки доброчесності прокурорів

Перше, що здивувало у цій відповіді, це інформація про відсутність звітності по перевірці. Я просив надати відповідь: скільки повідомлень про недоброчесність прокурорів було отримано.

Читайте також: Вопросы Юрию Луценко - прокурору и гражданину

Відповідно до Наказу Генпрокурора N205 від 16.06.2016 була затверджена форма Реєстру таємних перевірок доброчесності прокурорів. До цього реєстру мали б вноситися усі повідомлення щодо недостовірності Анкет доброчесності прокурорів.



Форма Реєстру таємних перевірок доброчесності прокурорів


Отже, запитувана мною інформація в ГПУ має бути. І фактично мені відмовили у її наданні.

Але головний висновок з відповіді ГПУ є невтішним для Луценка. За три місяці першого етапу очищення прокурорської системи були покарані лише 4 працівника.


ВІДПОВІДЬ ГПУ: За наслідками службових розслідувань, призначених під час таємної перевірки доброчесності прокурорів, у діях 3-х працівників встановлено ознаки дисциплінарних проступків та їх притягнуто до дисциплінарної відповідальності. До 1 працівника застосовано заходи матеріального впливу.


Як бачимо обіцяної Луценком "великої чистки" не відбулося. Більше того, ця цифра - 4 недоброчесних прокурори вказує на пшик ідеї перевірки на доброчесність. Ні про яке відновлення довіри до органів прокуратури не йдеться.

Для порівняння. У липні 2015-го нардеп Віктор Чумак цифрами описав стан прокурорської системи:



- У прокуратурі 90% людей "косить бабло", 6% "бабло косити" не вміють, вони дурні, а 4% щось намагаються зробити. А знаєте, скільки це в абсолютних цифрах? Якщо це говорити в абсолютних цифрах, то в прокуратурі з 15 тисяч прокурорів працюють лише 600 осіб.



Виходить, що серед 15 000 працівників органів прокуратури недоброчесними виявилися лише 4.

Перевірка на доброчесність ще триває. Але з такими темпами навряд чи до кінця року цифри суттєво зміняться. А відповідно до процедури по завершені 6-місячного терміну усі прокурори щодо яких не надійшли повідомлення вважаються такими, що успішно пройшли перевірку і є доброчесними.

Щоправда, у Генпрокуратури ще є можливість гучно завершити перевірку на доброчесність. Щойно я заповнив електронну форму на сайті ГПУ, повідомив про нерухомість, яка, за словами нардепа Сергія Лещенка, належить Генпрокурору Юрію Луценку, але записана на підставну особу.

Тепер чекаю на результати таємної перевірки)


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини