Економіст пояснив, що ховається за підвищенням мінімалки до 3200 гривень
Раптове підвищення мінімальної заробітної плати призведе до гіперінфляції.
Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив економіст, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Він вважає, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман навмисно не опублікував розрахунки, яким чином планує підвищити мінімальну зарплату, бо його заява "усього лише PR".
"Тільки тепер за шматочками інформації, яка поступово надходить із різних джерел, можна зробити висновки щодо його заяви», - підкреслив експерт.
За його словами, Кабмін планує прийняти зміни в законодавство, згідно з якими приватний бізнес повинен платити мінімальну заробітну плату своїм працівникам не менше 3200 гривень.
«Чи будуть таку суму платити приватні підприємства? Думаю, ні. Великий бізнес, звичайно, буде, але це, безперечно, призведе до інфляції та девальвації. Хоча, думаю, великий бізнес буде шукати варіанти, аби вирішити ці питання. Що стосується малого і середнього, бізнесу, то він просто піде в тінь. Будуть платити зарплати в конвертах. Нічого не зміниться», - вважає О.Охріменко.
Він акцентує, що анонсоване підвищення мінімалки стосуватиметься тільки державних службовців нижчої ланки, які , за словами Гройсмана, будуть отримувати 1600 гривень.
« Це означає, що максимально держслужбовець першого розряду буде отримувати 2 тисячі гривень. Гройсман, звичайно пояснює, що будуть премії та надбавки, але це не так. Наскільки я зрозумів, хочуть підняти найменшу зарплату держслужбовців. Але при цьому внести поправку в закон, згідно з якою не перераховується заробітна плата державних службовців інших ланок», - пояснив економіст.
Читайте також: Экономист: Решение о повышении минимальной зарплаты не стоило принимать столь внезапно.
Він не заперечує, що такий підхід - дійсно економія для державного бюджету.
«Хоча з іншого боку, може виявитися, що у підлеглого та керівника, які перебувають на держслужбі, різниця в зарплаті складатиме 100 гривень. Вийде так, що змінять зарплату держслужбовцям першого рангу, а решті - ні. Як на мене, повторюся, такі заяви Гройсмана - звичайний PR. Це нагадує, як свого часу Гройсман розповідав, що підняття тарифів приведе до енергозбереження. Можемо згадати, до чого воно призвело», - нагадав експерт.
За його словами, мінімальну зарплату треба підвищувати, «але не такими більшовицькими методами».
«Не можна просто так підвищити зарплату на кілька тисяч. Якщо дійсно це зробити - буде гіперінфляція. А розмови про те, що цього не станеться, - абсурдні. Навіть, якщо великий бізнес підвищить мінімальну зарплату до пропонованого показника, то інфляція складе до 50%», - підрахував О.Охріменко.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки