Так оживають легенди: у столичному виші реконструювали історію Чоловічої гімназії. ФОТО
Історія ожила у стінах Інституту філології. Дві ночі, 10 груп і велика ідея, яка була втілена студентами історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка у Жовтому корпусі 9 і 10 листопада.
Глядачів, які погодилися з правилами гри, чекала інша історична реальність Екскурсію коридорами будівлі на Бібіковському бульварі проводив випускник Першої київської гімназії, випускник історико-філологічного факультету Університету Святого Володимира, солдат армії гетьмана Скоропадського Олексій Руденко.
Фото: Валерій Попов
Учасникам театралізованої екскурсії стало відомо, що в одній будівлі спокійно співіснували католицька і православна церкви.
Учасників запрошували до сповіді в капличці на другому поверсі. А неслухняних студентів на педраді при світлі гасової лампи виховували різкою, когось направляли до карцеру.
Фото: Валерій Попов
Прогулюючись довгими коридорами на четвертому поверсі, де був гуртожиток для учнів та викладачів Першої чоловічої гімназії, з ніг ледь не збивали двоє задиркуватих хлопців - одвічні суперечки "карандашів" і "паштетів".
Фото: Валерій Попов
У дні 15-річчя Інституту філології можна було підгледіти і підслухати полілог Булгакова, Паустовського, Пирогова...
Кожен з учасників екскурсії був частиною магічної реконструкції. "Ніч у Жовтому" стала знаковою подією в історії та культурі Києва.
Фото: Валерій Попов
Символічно, що театралізована екскурсія зреалізувалася зусиллями істориків та філологів. Історико-філологічний факультет Університету Святого Володимира крізь віки. Так оживають легенди.
Фото: Наталія Мидляк
Каріна ДОРОШЕНКО, для UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки