В Україні навіть найвищі посадові особи нехтують рішеннями суду, - політолог
Зал засідань ЄСПЛ
В України, яка вважає себе європейською країною, не виконують судові рішення. Це стосується не лише рішень українських судів - сотні рішень ЄСПЛ досі не виконані. На даний факт звертає увагу політичний аналітик Олег Хавич.
«У 2015-му році Європейський Суд з прав людини навіть прийняв спеціальне рішення, у якому зазначено: Україна продовжує ігнорувати рішення ЄСПЛ про невиконання судових рішень», - констатує політолог.
За цей час, на думку Хавича, ситуація не покращилась: масове невиконання рішень судів різних рівнів триває - лише минулого тижня з ним зіткнулися агенція «Укрінформ» та Віктор Медведчук. Політолог наголошує, що в Україні звикли нехтувати рішеннями суду навіть найвищі посадові особи держави.
Читайте також: Дацюк: Нинішня влада приречена
«7 листопада Печерський районний суд Києва зобов'язав спікера парламенту Андрія Парубія спростувати звинувачення на адресу Віктора Медведчука у фінансуванні екстремістських груп на сході України.
Мова йшла про заяву Парубія на брифінгу в агенції «Укрінформ» 4 липня 2014-го, де тодішній секретар РНБОУ назвав ключового переговірника з врегулювання ситуації на Донбасі «злочинцем, який протягом останніх років максимально залучався до того, щоб ця ситуація була створена.
Суд визнав слова Парубія недостовірними і зобов'язав його протягом 10 днів провести в «Укрінформі» брифінг, в ході якого повідомити про це судове рішення і спростувати недостовірну інформацію, яка завдає шкоди честі та гідності Медведчука. Проте голова ВР публічно заявив, що рішення суду виконувати не збирається», - зауважив експерт.
Також Олег Хавич нагадав, що керівництва комплексу «Пуща-Водиця», який належить Державному управлінню справами при Президенті України, відмовилося надати «Українським новинам» інформацію про користувачів державним майном попри рішення суду.
«Ні керівництво ДУС, ні Головдержслужба, ні Генпрокуратура України на брутальне порушення закону чиновником високого рангу не відреагували», - повідомляє Хавич.
Політичний аналітик вважає, що після оголошеного відбору кандидатів до Верховного Суду України ситуація тільки погіршиться, адже у «відкритому конкурсі» зможуть взяти участь не лише судді, але й «науковці та адвокати, які мають професійний стаж роботи не менше 10 років».
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки