MENU

У певному сенсі в Америці почалася холодна громадянська війна - думка

4423 0

Кілька тижнів тому проводжав до парковки свого гостя, бостонського професора. О, так у вас республіканці є, - сказав він з легким подивом і показав на авто з маленьким американським прапорцем. Я теж здивувався, бо не знав, на свій сором, що прапори вивішують лише республіканці. А ось те, що його здивувала наявність республіканця на нашій парковці, звичайно, зрозумів. Ми живемо в такому штаті, де республіканців треба показувати на виставці, якщо знайдуть. Тим більше що в нашому містечку (районі, по-російськи) вагоме представництво мають євреї, природно, американські. Синагоги немає, зате повно бібліотек. І американські євреї майже поголовно демократи. В квадраті.

Так, сказав мій гість з сумною посмішкою, у них є прапор, а у нас нічого... Він не договорив, але я зрозумів, що він хотів сказати: нічого, крім переконань, але резонно посоромився банальності фрази.

Я це до того, що республіканці внесли в Конгрес законопроект, який зобов'язує університети, які отримують державне фінансування, вивішувати на фронтоні державні прапори. Символічною мовою це означає вивішувати білий прапор і розписуватися у власній поразці. Тут є кілька нюансів: кращі університети і коледжі тут - звичайно, приватні. Це, безперечно, сумний факт, але рівень університету і його студентів в Америці визначається ціною за освіту. Чим менша ціна, тим гірше університет. Є, звичайно, винятки, але їх небагато. Так що кращим університетам загрожують державні прапори як символ перемогли республіканців.

Потім професура в Америці - як у приватних університетах, так і в державних - як і євреї, голосує за демократів. І республіканців тримає за таких недоростків, поганий студент, проте грає в футбол (природно, американський). Тобто змушувати людей носити чужі погони, звичайно, можна, але так президентом всіх американців, а не тільки чайників не станеш.

Читайте також: В США усиливается дружба двух партий против России - The Washington Post

У певному сенсі в Америці почалася холодна громадянська війна. В принципі вона і не припинялася. Подивіться на політичну географію: поділ на республіканців і демократів, звичайно, не збігається з поділом на Північ і Південь під час першої - гарячої - війни. Але дуже схоже на неї. Південні штати - республіканські, північні, переважно демократичні. До речі, і система голосування, за якої Клінтон, яка отримала більшість голосів виборців, програла Трампу, який отримав більшість голосів вибірників, була прийнята як поступка приниженому в результаті війни Півдню. Щоб південні штати, куди менш населені і сільські, не опинилися у вічній залежності від більш розвиненої і населеної Півночі. Гандикап.

Але війна за рабство і проти нього триває. І розв'язання проблеми не передбачається: Америка досі рабська країна (як Росія - не тільки феодальна, а й кріпосницька). І справа не тільки в тому, що за республіканців голосували перш за все білі (менш освічені - це інший аспект), а за демократів - чорні і латинос, і біла освічена меншість. Республіканці дуже часто ставляться до іммігрантів з Азії і Латинської Америки як до рабів, які вдають із себе казна-що. І готові виселяти, розділяти сім'ї, позбавляти прав.

Більш того, рабство присутнє і в цілком демократичних штатах. На кухнях більшості ресторанів, зокрема статусних, дорогих, на будівництвах, на важких роботах більшість - іммігранти, латинос і азіати. Нелегали і легальні біженці, які недавно приїхали. Рівень життя, що дозволяє представникам зникаючого середнього класу ходити по ресторанах і зберігати звичний рівень життя, багато в чому забезпечується напіврабською працею іммігрантів (з очевидно заниженими зарплатами). Так що боротьба за те, щоб іммігрантів було достатньо - це ще й економічна проблема.

Є й політичний аспект: іммігранти традиційно голосують за демократів, які відстоюють їхні інтереси. І якщо все піде, як йшло до цього часу, то республіканська партія просто рано чи пізно зійде зі сцени, втративши електорат. Тому Трамп дає останній бій і хоче виселити нелегальних емігрантів, щоб зменшити число потенційних виборців у політичних опонентів. Тобто повернення Америки в міфічний золотий вік - це повернення до домінування білих, перш за все кількісно. До рабства, по суті.

Поки Трамп виправдовує найгірші підозри. Законодавчі збори штату Огайо ухвалили законопроект про заборону абортів. І немає жодного сигналу, що рудий збирається відмовитися від своїх мракобісних обіцянок, що відкидаються фахівцями як нездійсненні.

Пробуватиме все. Те, що він грає за супербагатих, підтверджує склад його передбачуваного уряду: такого числа мільярдерів не було ніколи.

І дуже погані прогнози економістів і політологів з числа, звичайно, лібералів (інших практично немає). Якщо Трампу вдасться реалізувати свої утопічні проекти з перенесення виробництва з Китаю до Америки і - нібито для підвищення рівня життя середнього класу - знизити податки на надбагатих, то рівень життя у Штатах тільки впаде, і ображений на вічних ворогів-лібералів Трамп почне все більше бути схожим на свого візаві Вовочку з Нігерії в снігах. Тобто закручувати гайки.

А це означатиме вибух соціальної напруги і перехід холодної громадянської війни в гарячу фазу. Це може не відбутися, якщо Трампу сприятиме економічний успіх. Але він можливий, якщо він відмовиться від своєї безглуздої політики. В іншому випадку: розпрягайте, хлопці, коней. Червоні і сині підуть в рукопашну на радість Путіну і його пропагандонів. Плюс друга поправка.

Одна втішна новина: так як праві - нетерплячі і емоційні, терпіти вони не вміють, і весь цей театр з правим поворотом (не тільки в Америці, але і в Європі) може бути кривавим, але короткостроковим. Програли всі гами до кінця клавіатури з правої руки і пішли назад, наліво.

Михайло Берг


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини