MENU

Від автентики до сучасності: у Києві пройшов вечір української вишивки. ВІДЕО

3257 0

Жіночні, барвисті та українські - у Києві пройшлов вечір української вишивки, на якому була предствлена жива інсталяція колекцій старовинного та сучасного одягу різних регіонів України. 

Напередодні різдвяних свят вітчизняні майстрині та колекціонери-етнографи за запідтримки громадських організацій вирішили об'єднатися, аби поєднати доукраїнське родове коріння з сучасністю, глибше пізнати його та усвідомити, що окрім естетичної краси, українська вишивка несе жінкам, як берегиням роду, знання, що дозволяють покращити власну долю, зміцнити родину, виховати і настановити на щасливий шлях дітей. 

"Я займаюсь вишивкою уже 12 років. Коли я занурилася у це, я зрозуміла, що чим більше відповідей я знаходжу, тим більше переді мною постає питань, адже українська вишивка - це така чиста криниця, таке джерело, яке неможливо вичерпати", - розповіла кореспонденту UAINFO майстер народної творчості та співорганізатор Інна Залізняк.

Читайте також: 11 міфів про Гуцульщину

"Щоб вишити, треба мати дуже багато знань. Наприклад, існує таки стереотип, що українська вишивка - це просто хрестик. Але насправді, хрестик з'явився зовсім недавно. Українська майстриня володіла більш ніж 200-ма швами. Сьогодні нам пропонують здебільшого червного-чорну вишивку, у той час, як найдавніші традиції говорять, що найперші сорочки - це сорочки, на яких якнайменше кольорів. Особливо вишивка "біллю", тобто білими нитками на білому полотні. Біла вишивка не громогласна. Вона зашифрована, для того, щоб людина замислилась і пробудила свою душу", - продовжує майстриня. 

Сучасні, але не менш унікальні роботи представила і Ольга Духленко. Дівчина зізнається, що почала вишивати після того, як зламала руку. Нитку з голкою взяла, аби перевірити, чи працює дрібна моторика кінцівки і вже не змогла зупинитися. До її колекції увійшли вишиті бісером клатчі, пояси та картини. 

Гості вечора також змогли відчути себе у ролі справжніх панянок минулих століть. Так, Олена Дідик провела справжній майстер-клас та показала, як виглядали головні убори минулого від дівчинки до заміжньої жінки.

Читайте також: 20 доказів того, що вишивка вийшла на новий рівень. ФОТО

Автентичні сорочки та намиста доповнила колекція молодої української дизайнерки, яка популяризує українську культуру за кордоном. Роботи Катерини Германн продаються у багатьох країнах світу, зокрема в Італії, США і навіть Австралії.

Дар'я РЕВЕНКО спеціально для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини