Рішення суду Москви не має жодного правового наслідку для України – Саакян
Рішення Дорогомилівського суду міста Москва не має жодного правового наслідку для України.
Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив політолог Олег Саакян.
Нагадаємо, сьогодні Дорогомилівський суд Москви задовольнив позов колишнього народного депутата Володимира Олійника і визнав події на Майдані 2014 року в Україні державним переворотом.
О. Саакян стверджує, що ця справа не в юрисдиції російских судів і розгладалася за місцем перебування В.Олійника.
"У будь-якому разі це рішення суду лежить поза українською юрисдикцією, поза юрисдикцією цього суду (Дорогомилівського суду Москви - ред.), тому воно не має жодного правового наслідку для України. Це по-перше. А по-друге, у суто політичній складовій це лише інформаційний привід, який був створений Олійником для актуалізації себе в інформаційному просторі Росії та дати матеріал РФ для подальшої дискредитації України і пробудження теми Майдану трирічної давнини", - пояснив політолог.
На Заході, підкреслює О.Саакян, "є чітке розуміння того, що це був не державний переворот, а саме - революція".
Читайте також: Розгін Майдану: про режисерів та "стрілочників"
"Для того є і фактичні докази. Наприклад, Віктор Федорович Янукович, який тоді був Президентом України, покинув її. До того ж, звернувся до іншої держави з проханням про введення військ на територію України, які покинув, вчинивши тим самим державну зраду. Тому в жодної людини серед західного істеблішменту, яка впливає на рішення, немає ілюзій стосовно відсутності факту державного перевороту в Україні", - зауважив політолог.
О.Саакян вважає, що В.Олійник подав позов, щоб "підвищити власну вагу серед інших спікерів" на території РФ, де нині спостерігається конкуренція за те, "хто найбільше ненавидить українську владу і хто найбільше любить Росію".
"Від цього залежить запрошення на ефіри, статус у РФ, їхня безпека. Оскільки в будь-який момент такі люди можуть стати ресурсом для Російської Федерації в певних діях і планах стосовно України або інших країн. Тобто всі вони вимушені займатися власним піаром, щоб мати певну суб'єктність", - пояснив політолог.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки