MENU

Що відбудеться з вами після відмови від цукру

4558 0

Цукрова залежність - цілком реальне явище, як, скажімо, залежність від нікотину. Тому, відмовляючись від цукру навіть на деякий час, ви можете зіткнутися з неприємними відчуттями. То що ж відбудеться, якщо ви обмежите себе в солодощах?

Природна нагорода, протиприродна доза

У нейробіології їжу називають "природною нагородою". Щоб ми могли вижити як вид, такі дії, як споживання їжі, секс, турбота про інших повинні приносити задоволення мозку, щоб їх хотілося знову і знову повторювати.

В результаті еволюції сформувався мезолімбічний шлях - це така система в мозку, яка розшифровує природні нагороди. Коли ми робимо щось приємне, починає вироблятися нейромедіатор дофамін, який використовується мозком для оцінки і мотивації, закріплюючи важливі для виживання і продовження роду дії. Цей зв'язок необхідний, наприклад, щоб вирішити, чи з'їсти ще шматочок торта: "Так, цей торт справді добрий. Треба запам'ятати на майбутнє".

Читайте також: У столиці запроваджують онлайн-запис до лікарів

Сьогодні, коли комфорт став для нас важливим при виборі їжі, практично неможливо натрапити на продукти, напівфабрикати, в яких би не було цукру - для смаку, консервації або і того, і іншого. Так само, як на наркотики - нікотин, кокаїн, героїн, мозок "підсаджується" на задоволення від цукру.

Залежність від цукру реальна

При відмові від цукру в перші кілька днів буде нелегко. Дехто починає споживати набагато більше їжі, що містить вуглеводи, щоб компенсувати нестачу цукру.

Існує чотири компоненти будь-якої залежності: постійне вживання, ломка, спрага і крос-сенсибілізація (звикаючи до однієї речовині, ви стаєте схильні до появи інших, сильніших залежностей). Це стосується і цукрової залежності.

Типовий експеримент, що підтверджує це, виглядає так: кожен день протягом 12 годин щурі позбавлені доступу до їжі, а в наступні 12 годин їм дається доступ до цукрового розчину і звичайної їжі. Після місяця такого способу життя щурі демонструють поведінку, аналогічну поведінці того, хто вживає наркотики. За короткий час вони звикають проводити більше часу біля цукрового розчину, а не біля звичайної їжі. Під час періоду голодування у них з'являються напади тривоги і депресії, вони швидше набувають іншої залежності.

Постійне вживання цукру з часом призводить до тривалого вироблення дофаміну і більшого порушення ділянок мозку, що відповідають за отримання задоволення. І з часом, щоб досягти такого ж ефекту, знадобиться більше цукру, адже мозок стає толерантним до нього.

Ломка при відмові від цукру теж реальна

У дослідженні, проведеному в 2002 році, Карло Колантуоно (Carlo Colantuoni) і його колеги з Прінстонського університету, провели над щурами звичайний експеримент, який продемонстрував цукрову залежність, а потім - відмову від цукру. Для цього їх або позбавляли їжі, або використовували препарат, який впливає на систему нагород в мозку (його застосовують при лікуванні опіоїдної залежності). Обидва методи спричинили фізичні проблеми: щурі стукали зубами і мимоволі трусили головою, з'являвся тремор кінцівок. Лікування медикаментами призвело до підвищеної тривожності.

Згідно з новими дослідженнями, відмова від цукру призводить до імпульсивної поведінки. Спочатку щурів навчили: якщо вони натискають на важіль, то отримують воду. Після цього тварин помістили в клітки, де одні мали доступ і до цукрового розчину, і до звичайної води, а інші - тільки до води. Через 30 днів щурів знову помістили в клітки з важелем. І виявилося, що щурі, залежні від цукру, натискали на важіль значно частіше.

Це, звичайно, крайнощі. Люди не позбавляють себе їжі на 12 годин, щоб потім дозволити собі випити газованої води або з'їсти пампушок. Але дослідження на гризунах дають нам уявлення про нейрохімічні основи цукрової залежності, відмову від цукру та зміну в поведінці.

Як максимально безболісно позбутися цукрової залежності

1. Не відмовляйтеся від цукру повністю

Краще робіть це поступово. Наприклад, якщо пили чай з двома ложками цукру, деякий час пийте з однією - так організму буде легше звикнути до нового способу життя.

2. Не пийте напої, які містять цукор

Газована вода і більшість соків спрагу не вгамовують, а ось цукру зазвичай містять дуже багато.

3. Коли з'їли заборонену цукерку, відпрацьовуйте це - робіть вправи

Фізичні навантаження також сприяють виробленню дофаміну, отже, мозок буде отримувати від цього свою дозу задоволення. І наступного разу вам швидше захочеться зробити кілька присідань, ніж з'їсти плитку шоколаду.

Читайте також: Дивовижне перевтілення людей після того, як вони перестали приймати наркотики. ФОТО

4. Їжте менше, ніж зазвичай

Як ми вже згадували, цукор додають навіть у ті продукти, де його по ідеї бути не повинно. Наприклад, в напівфабрикати, щоб ті довше зберігалися.

5. Замініть цукор фруктозою

Фруктоза - натуральний цукор, який є у всіх фруктах, овочах, меді. Тому, якщо вам хочеться чогось солодкого, це прекрасний замінник звичайного цукру, але менш калорійний.

Мізки.com


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини