Повторний конкурс на посаду головного люстратора: яких міфів слід позбутися
Мін'юст знову оголосив конкурс на посаду директора департаменту з питань люстрації. Один конкурс уже відбувся (подалося 12 кандидатів, до співбесіди дійшло семеро), але жодну особу конкурсна комісія не обрала. Враховуючи онлайн-трансляцію конкурсу, кожен міг власноруч надати оцінку претендентам та їхнім відповідям. Утім жоден із них не проявив себе належним чином і настільки, щоб комісія могла зробити вибір.
Що відбувається з конкурсами? Чи можливо знайти належні кадри й у чому проблеми?
1. Дуже мало людей подаються на конкурси, бо:
– не вірять у неупередженість і думають, що результат визначений завчасно;
– не знали про конкурс, бо інформація не має належного розповсюдження, навіть на сайті Мін'юсту знайти і розібратися з нею дуже незручно;
– успішні юристи не готові розглядати вакансію, оскільки оплата (ставка 8600 мінус податки) не забезпечує базових фінансових умов прожиття.
Читайте також: Міністр юстиції оприлюднив список претендентів на посаду головного люстратора
2. Усі сфери діяльності потерпають від нестачі професійних кадрів, які повинні не тільки мати якісну освіту, але й бажаний досвід роботи та мотивацію реалізовуватися в такій сфері:
– люди, які приходять у міністерство, не можуть відповісти, хто очолює це міністерство, чим міністерство займається, із профільного закону знають тільки назву; це поширене явище, я брала участь у конкурсних комісіях і знаю, про що кажу;
– вистачає хронічних "безробітних", які подаються на всі конкурси: НАЗК, ДФС, ДБР, ВСУ – такі собі " і жнець, і швець, і на дуді грець";
– молодь із реально класною освітою (Могилянка, Острозька академія), вмотивована і справді тямуща не може претендувати на посади категорії А, Б, бо треба досвід роботи в держоргані не менш двох років, а за цей час система, яка не оновилася, майже із будь-кого здатна виліпити кадрову одиницю за своїми образом і подобою.
Усі ці міфи існують, якщо ви в них вірите, а потрібні руйнівники міфів:
– справжній юрист здатен розібратися в інформації щодо посад на сайтах;
– юрист здатен підготуватися до конкурсу, якщо в нього є бажання бути на рівні;
– гола ставка – це не все, що отримує посадовець, наприклад, керівник департаменту; сміливо додайте 100% надбавки і стільки ж премії, і це вже буде 25000 мінус податки (я отримувала голу ставку, бо все інше йшло в бюджет зарплат співробітників департаменту, що б їх підтримати, там зарплата чистими складала від 5 до 8 тисяч гривень).
Читайте також: Допотопні привілеї: згадати про гідність і позбутися упереджень доби феодалізму
Повинні ж бути у країні сміливі й доброчесні юристи, які мають два роки стажу державної служби й / або керівний досвід і здатні проявити себе як люди, що реалізують державну правову політику. Зараз іще є час незакритих можливостей: суперечливі процедури, конкурси, неоновлена система, але вільна справжня людина є такою незалежно від посади, яку займає, і здатна проявити себе, але не можна побачити переможний фініш, якщо ви не були на старті.
Беріть участь у конкурсах, навіть якщо всі кажуть, що все вирішено й надії немає, не говоріть, що не можна знайти роботу чи проявити себе, якщо не пройшли цей шлях самі, не знаєте, з чого почати, – почніть працювати над собою.
Ваше життя та можливості – обміну та поверненню не підлягають.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки