Як БПП саботує роботу Антикорупційного комітету – документ
Правда - неприємна штука. Група нардепів від Блоку Петра Порошенка систематично саботує засідання антикорупційного комітету - про що вчора на Комітеті вголос сказав Сергій Лещенко, а сьогодні йому за це в Раді ображені однопартійці влаштували штовханину та відірвали рукав від піджака.
Ми (ЦПК) буваємо чи не на кожному засіданні комітету, а от кворум - ні. У комітеті - 21 депутат. Щоб комітет мав право приймати будь-які рішення, на його засіданні мають бути присутніми не менше 11-ти депутатів. Рішення приймаються простою більшістю від присутніх. Тобто, як мінімум 11 нардепів мають прийти на Комітет, аби той міг ухвалювати рішення. Наприклад, визнавати проекти законів корупційними.
Корупційні ризики комітет виявляє у проектах законів всіх фракцій, а тому Соболєв як голова комітету викликає невдоволення у більшості політичних сил, представлених в парламенті.
Тому рішення про усунення Соболєва з головувавння таким важливим комітетом у політичній верхівці було ухвалено давно. Тепер його почали активно реалізовувати.
Найпростіший сценарій описав Сергій Лещенко: визнати роботу комітету незадовільною та змінити голову. На це голоси в Раді знайдуться, треба лише привід.
За регламентом Ради, такою підставою може бути неспроможність комітету ухвалювати рішення та збирати на свої засідання нардепів.
Ось тому 4 із 5 членів комітету від БПП систематично не з'являються на останніх засіданнях: Барна з 5 засідань пропустив 3 з невідомих причин; Артющенко та Мельничук - 5 останніх засідань просто проігнорили, Кривохатько був відсутній 3 останніх засідання (кажуть, він хворіє і попереджав про це голову комітету) і Лещенко - одне.
Читайте також: За мотивами бійки в Раді
Зрозуміло, що опозиційний блок взагалі уникає роботи в антикорупційному комітеті: Мирний з Дунаєвим жодного разу не прийшли на засідання у минулому році та в 2017-му.
У нардепів з Відродження відвідуваність трохи краща: Ільюк не був на половині комітетів, Ланьо - на 15 засіданнях з невідомих причин, та ще пропустив три через лікарняний та відрядження.
Найкраще протягом року на комітет ходили народофронтівці та позафракційні. Ну і, звичайно, голова.
Ці дані були надані Комітетом на запит ЦПК.
Ми звернулися до голови БПП в парламенті з вимогою розглянути на засіданні фракції саботаж роботи нардепів від БПП в Антикорупційному комітеті.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки