MENU

Виявити і покарати – формуємо реєстр осіб із сумнівними данними в деклараціях

1247 0

Ми запускаємо реєстр посадовців із ну дуже сумнівними даними в деклараціях. По кожному посадовцю в цьому реєстрі ми пишемо заяви про правопорушення або необхідність повної перевірки до НАБУ/НАЗК і вимагаємо пояснення статків у самих декларантів. 

Два роки тому ми створили наш Люстраційний реєстр. На сьогодні це найбільша відкрита база данних осіб, до яких застосовуються так звані "автоматичні" критерії люстрації. Із завданням заборони повертатись їм на посади Закон "Про очищення влади" впорався на 98%, і для того, щоб цей результат зберігався, ми продовжуємо захищати люстраційний закон в тому числі в Конституційному суді.Однак друге завдання Закону, а саме очищення влади від корупціонерів, які не можуть пояснити походження своїх статків, було повністю провалене ДФС. Тому протягом останнього року ми доклали багато зусиль, щоб в Україні запрацювало е-декларування. Завдяки цьому інструменту ми можемо і повинні добитись покарання корупціонерів.

Читайте також: Як у соцмережах відреагували на "декларацію єдності" БПП, НФ і Ляшка

Тому сьогодні ми розширюємо наш Реєстр осіб, що підлягають люстрації, ще одним критерієм - "посадовці із сумнівними данними в деклараціях".Для кожного посадовця в реєстрі формується профіль, який містить інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали. По кожному посадовцю, який потрапляє до цього реєстру, ми надсилаємо заяви про правопорушення або звернення з проханням провести перевірку до НАБУ/НАЗК, а самому декларанту надсилаємо листа з проханням пояснити походження майна або статків. Їхні відповіді, як і реакція відповідних органів буде так само оприлюднена в реєстрі.Створення такого реєстру є необхідністю: тримісячна бездіяльність НАЗК з перевірки декларацій і нещодавнє завтердження такого порядку їх перевірки, який дозволяє вископосадовцям уникнути відповідальності, кидає виклик українському суспільству. Постійний саботаж боротьби з корупцією перетворює реформи на бутафорію та підриває віру українців та міжнародного співтовариства в можливість побудувати справжню демократичну країну. Ми не знаємо, чи становить життя загиблих під час Революції Гідності хоч якусь цінність для Президента, Прем'єра, уряду, більшості парламенту, які повільно, але впевнено через підконтрольні їм назк і держспецзв'язки блокують і дискредитують будь-які спроби українців повернути собі державу, але якщо за три роки після Євромайдану очищення влади й далі важливе лише для суспільства і його малочисельних представників у владі, то ми будемо перевіряти декларації та виявляти корупціонерів самостійно. І вимагати результату - невідворотність покарання корумпованих злочинців від влади всіх рівнів.

Читайте також: Чергова брехня крадія. Достатньо лише подивитись декларацію Порошенка - Власенко

Закликаємо активістів, журналістів, громадські організації, які займаються перевіркою декларацій, надсилати інформацію про невідповідності в деклараціях через спеціальну онлайн-форму або мені на пошту o.drik[равлик]lku.org.ua. Кожне звернення перевіряється нашими юристами і у випадку підтвердження ознак корупційного правопорушення, оформлюється у вигляді заяв до відповідних органів. 

Ми створюємо цей реєстр для того, щоби суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків. Приєднуйтесь.

Саша ДРІК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини