26 лютого — день спротиву російської окупації Криму
Окупація Криму відбулась через те, що доходив завершення процес остаточної інтеграції півострова в Україну. Росія втрачала останні важелі впливу на Крим та українську державу.
В радянські часи інтеграція мала соціальний та економічний характер, з моменту набуття Україною незалежності - ментальний.
Велику роль в цьому процесі зіграли повернення на Батьківщину кримськотатарського народу та відновлення Української церкви.
Вже в 2012 році доля кримчан, які бачили Крим у складі української держави, складав 46%, на відміну від 38% симпатиків Російської Федерації.
Читайте також: Першим кроком з деокупації Криму має бути звільнення всіх ув`язнених - Умеров
І це при тому, що Російська імперія та СРСР зробили все для того, щоб в регіоні домінували переселенці з Росії та їх нащадки, а головною мовою спілкування була російська.
У 2000-х завершився процес маргіналізації відверто націоналістичних проросійських рухів. В 2010-х значно виросла підтримка проєвропейського вектору розвитку України.
Якщо в 2001-му рівень підтримки складав 5%, то вже в 2012-му - 30%.
Головну роль в окупації Криму зіграла не уявна Росією підтримка з боку населення, а банальна наявність військового флоту РФ, який забезпечив захоплення півострова.
Читайте також: Порошенко згадав про мирний марш у Криму за добу до анексії півострова РФ
26 лютого та 9 березня Крим продемонстрував свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.
27 березня світ підтримав українців та кримських татар у прагненні жити в одній - українській - державі.
Боротьба продовжується.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки