MENU

Покоління селфі

1845 0

Прямо зараз на наших очах виростає покоління веселих картинок. За допомогою соцмереж всі відчайдушно намагаються показати, що їхнє життя - не прісна маца, а справжній карнавал. Але навіщо?

Я певен, що до кінця року нам обов'язково оголосять про весілля людини і телефону. Все до того йде. Нещодавно на одному з показів Ukrainian Fashion Week я спостерігав дику кількість людей, які не відриваються від телефону ні на хвилину. Всім відчайдушно хотілося донести через соцмережі, що життя їхнє не прісна маца, а справжній карнавал з пір'ям.

Кожен другий безперервно вів трансляції в Інстаграмі. Але для кого? Адже друзі в цей момент теж вели трансляції, які ніхто не дивився. При цьому я переконаний, що відеозамальовки буденності цікаві тільки в тому разі, коли їх роблять Гарік Харламов, Бейонсе, Мадонна або Саша Грей в робочому кабінеті. Але сотні приятелів і знайомих щодня викладають відео про те, як вони миють ноги, їдять мюслі і дивуються кучугурам. Життя має бути змістовним. Пости в соцмережах теж. Інакше це деградація.

Читайте також: 12 доказательств того, что непросто быть парнем девушки, помешанной на инстаграме

Найчастіше люди знімають відверту нісенітницю, прикриваючись зацікавленістю підписників. Але я категорично не розумію, як можна відзначати день народження і безперервно транслювати це в мережу. Уточню: звичайний день народження на кухні, де замість виступу Лободи - канапе з виноградом. По собі знаю: коли дійсно весело, тобі нема ніякого діла до малознайомих підписників. Після гарного куражу дай бог взагалі відшукати телефон. Тому ти або п'єш і кайфуєш з друзями, або робиш вигляд, що веселишся, і кривляєшся на камеру. Хороша вечірка не повинна бути схожа на рекламу, де незнайомі люди, що зображують друзів, піднімають келихи з рідиною, схожою на пиво.
Я впевнений, що до кінця року нам обов'язково оголосять про весілля людини і телефону

Як би там не було, а число користувачів Інстаграму перевалило за півмільярда. Щодня фотострічку переглядають 300 млн осіб, розміщуючи 95 млн знімків і відеороликів. Кожен день лайками відзначаються понад 4 млрд публікацій. Лайкнув фото у Фейсбуці, лайкнув ті ж кадри ВКонтакте, лайкнув ті ж знімки в Інстаграмі - ось, власне, і день пройшов.

Якщо вдуматися, то до появи соцмереж заручники Фейсбуку та Інстаграму ніколи не знали так багато про життя інших, неблизьких людей. Тепер же постійно порівнюють себе з ними. І це порівняння не завжди на руку: у когось іншого завжди красивіше обличчя, ефектніше машина і смачніші деруни. Деколи порівняння доводять до самокатування, людина починає відчувати себе неповноцінною і нікчемною.

Важливо визнати, що прямо зараз, в цей лютневий морозяний день, на наших очах виростає покоління веселих картинок. Досвідчені, вдумливі нотатки довше двох абзаців, як правило, не збирають стільки лайків, скільки фото пружної попи в салатових лосинах. Все рідше нове покоління може похвалитися тим, що читає щось ще, крім хештегів. Читання відходить на другий (якщо не двадцять другий) план, головне - зняти своє обличчя крупним планом. Наприклад, на тлі пожежі. У Костромській області 19‑річного хлопця та його подругу запідозрили в серії підпалів заради селфі. Закохані викладали ефектні автопортрети на тлі палаючих вогнів.

Читайте також: Про тотальное глянцевое вранье Instagram'а

У гонитві за строкатими і ефектними знімками люди втрачають пильність. 20‑річна дівчина з Техасу відволіклася за кермом на топлес-селфі і врізалася в поліцейську машину. На щастя, всі залишилися живі, груди відбулася легким переляком. Цікава ситуація трапилася з мексиканською поліцейською: у неї вистачило розуму зняти себе топлес в патрульній машині при виконанні і опублікувати цей знімок. Шеф із задоволенням лайкнув гарячі мексиканські соски і звільнив без розмов.

Бразильський турист до певного часу поводився пристойно в Національному музеї стародавнього мистецтва в Лісабоні. У нього й думки не було фотографувати свою волохаті груди, але дуже вже хотілося зробити селфі на тлі скульптури XVIII століття. Чоловік встав спиною до статуї архангела Михаїла і для фокусування кадру зробив крок назад. В результаті скульптура впала, розбившись вщент.

Більш драматичним вийшов фінал наступної історії. Під час сильної зливи хлопець став на край греблі заради видовищного кадру, але зісковзнув у Ганг. Шестеро друзів по черзі пірнали в бурхливу річку, щоб врятувати друга. У підсумку сім жертв.

Найчастіше в КВК після мініатюри фронтмен команди звертається до залу: "Що ми хотіли сказати цим номером?" Так от я теж підсумую. Я ні в якому разі не проти соцмереж. Вони допомагають у просуванні бізнесу, лікуванні людей, допомозі нужденним. Допомагають самовиразитися, врешті решт. Єдине: я - за осмисленість. За те, щоб в кожному кадрі і кожному слові вгадувалася думка. Дотепна і не банальна. Ну а якщо хтось з ваших друзів все ж надумає одружитися з телефоном, запрошуйте мене тамадою.

Сергій РИБІК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини