MENU

Чому ми постійно прагнемо до ідеалу

1637 0

Від хтивих ямочок Рубенса до пласкої і мініатюрної Твіггі - уявлення про красу дуже відносні, а незадоволеність зовнішністю постійна.

У 2011 році в Британії провели дослідження, яке показало, що 12% жінок готові віддати до десяти років свого життя заради того, щоб мати ідеальну вагу, а чоловіки замислюються про свою зовнішність не менше п'яти разів на день. Так що ж таке ідеальне тіло, і чому ми так сильно його хочемо?

Найкраще проаналізувати «гіперідеальні» тіла. Ми виміряли моделей з подіуму, манекенів, супермоделей, порнозірок (ну гаразд, не вимірювали ми порнозірок і супермоделей - їх дані є в інтернеті). Виміряли навіть Барбі і Джи Ай Джо (колекційні фігурки - не ляльки!) - з допомогою зубної нитки і складаної лінійки.

Форми і худорлявість

Що спільного у цих тіл? У випадку з жіночими тілами спільність можна звести до двох слів: форми і худорлявість. Індекс маси тіла середньостатистичної австралійки становить близько 27. У студентів спортивних факультетів він коливається на рівні 22, у моделей з подіуму - 20, у порнозірок - 18, у супермоделей - 17,5, у магазинних манекенів - 17, у Барбі - 14,5 (такого рівня досягає лише одна австралійка із ста тисяч, та й то, як правило, в результаті проблем із здоров'ям, що межують зі смертю).

Читайте також: Питание во время поста: 5 советов

Гіперідеальне жіноче тіло не тільки погане, але й має округлі форми. У цьому якраз і полягає складність: у худих жінок, як правило, немає великих форм, а ті, у кого вони є, не відрізняються худорлявістю.

Співвідношення обхвату талії до обхвату стегон - одна з найпоширеніших мір вимірювання привабливості жіночого тіла. Чим менше, тим краще, але без фанатизму. Чоловіки пристрасно бажають жінок з коефіцієнтом близько 0,6-0,7, під який підпадає, наприклад, Кім Кардашян (0,65), Анджеліна Джолі (0,66) і Скарлетт Йоханссон (0,72). У середньостатистичної молодої жінки коефіцієнт обхвату талії до обхвату стегон на рівні 0,75, моделі - 0,7, порнозірки і супермоделі - 0,69, Барбі - 0,56.

Розумні читачі будуть здивовані, дізнавшись, що розмір бюста теж має значення. Співвідношення обхвату грудей до обхвату талії у Барбі в 13 разів відрізняється від середньостатистичного.

Ми придумали простий спосіб вимірювання досконалості жіночого тіла в цілому - індекс пісочного годинника (ІПГ), співвідношення обхвату грудей/талії, розділене на співвідношення обхвату талії/стегон. У даному випадку, чим вище, тим краще. Навіть якщо астрономічно високо, все одно добре. ІПГ спортивної молодої дівчини складе 1,8, моделі - 1,9, магазинних манекенів - 2, порнозірок - 2,1, супермоделей - 2,2, Барбі - 3,5 (взагалі запаморочливий показник).

Недавня мода на великі сідниці призвела до того, що ІПГ почав зашкалювати: 2,2 - у місіс Кардашян, 2,3 - у австралійської співачки Іггі Азалія, 2,4 - Анджеліни Джолі, 2,9 - у Ніккі Мінаж. У фотомоделі Коко Остін він, судячи з усього, складає 3,0.

Ідеальне обличчя

Вчені помітили деякі цікаві особливості в оцінці краси обличчя. Під час одного відомого дослідження людей попросили оцінити привабливість жіночих облич. І в Британії, і в Японії «красиве» обличчя від «звичайного» відрізнялося більш округлими щелепами, більш вигнутими бровами, великими очима, меншою відстанню від кінчика підборіддя до нижньої губи і від верхньої губи до нижньої частини носа.

Лицьова симетрія також важлива: чоловіки, жінки і діти віддають перевагу більш симетричні обличчя. У чоловіків з симетричним обличчям більше сексуальних партнерів, у симетричних пар - більше оргазмів. З віком обличчя стає менш симетричним.

Одне з можливих пояснень: симетричність обличчя свідчить про здатність організму протистояти інфекціям і ранам. Тобто, це свого роду «чесна реклама» хорошого генетичного матеріалу. На жаль, коли ми вимірювали симетричність облич в лабораторії, моє виявилося найменш симетричним. Зате моя дружина може бути впевнена, що я їй вірний.

Читайте також: 7 повседневных привычек, которые наносят вред вашему здоровью

Чоловіча привабливість

Та годі про груди і дупки. Як щодо хлопців? А хлопці страждають. Теж. 30% молодих фінів кажуть, що зовсім не задоволені своєю мускулатурою, а 12% - використовують різні добавки або стероїди.

Чоловіча привабливість пов'язана з трикутною формою тіла: широкі груди, вузькі стегна, високе співвідношення обхвату грудей до обхвату талії. Чоловічі манекени не відрізняються великою мускулатурою - насправді, вони досить кволі, - але при цьому неприродно високі (понад 187 сантиметрів), широкі в плечах і вузькі в стегнах.

Чоловіки (і жінки, але меншою мірою) привабливі своєю мускулатурою. Середній розмір біцепса Джи Ай Джо протягом 1965-1995 років збільшився більш ніж удвічі.

Чому це вважається ідеалом

Чому ж ми вважаємо худорлявість і округлі форми привабливими? Пояснення треба шукати на лінії фронту культурних воєн. Культурологи стверджують, що сприйняття краси формується суспільством, і воно відносно так само, як і вподобання в моді та їжі.

Як приклад вони наводять історичні «злети» і «падіння» в уподобаннях - від хтивих ямочок Рубенса до пласкої і мініатюрної Твіггі.

А ми орієнтуємося на моделей. Історична плутанина в ідеалах краси призводить до того, що ми постійно не задоволені своїм тілом, від чого багатіють індустрії косметики, моди і фітнесу. Культурні релятивісти стверджують, що ми могли б і картонну коробку перетворити на фетиш, якби цього захотів Руперт Мердок.

Соціобіологи, тим часом, стверджують, що худорлявість, округлість форм і симетрія є показниками молодості і плодючості - готовності жінок до народження дітей, мужності і сили чоловіків, - і що ми запрограмовані на те, щоб вважати ці риси привабливими.

Ідеальна жіноча і чоловіча форми тіла перебільшують стереотипні сексуальні характеристики: великі груди, великі сідниці і вузька талія у жінок; широкі груди і великі біцепси у чоловіків. Були суспільства, схильні до ідеалізації округлих форм, і суспільства, схильні до ідеалізації худорлявості, але ніколи не було суспільства, що ідеалізувало товсті, безформні тіла.

Тім Олдс, професор Університету Південної Австралії


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини