MENU

Економіст: НБУ може скористатися відкладенням траншу МВФ для девальвації гривні

1590 0

Відкладення траншу МВФ не має позначитися на курсі гривні, однак влада може використати це як виправдання для девальвації гривні.
Золотовалютних резервів в НБУ зараз достатньо – понад 15 мільярдів доларів. Немає особливих панічних настроїв серед населення, відповідно, немає високоамплітудних коливань на валютному ринку. Доходи українців вихолощені, тому їм немає чим оперувати на валютному ринку.

Читайте також: Кредит довіри: стало відомо, в яких банках тримають гроші високопосадовці. ІНФОГРАФІКА

Однак, важливий не стільки кредит МВФ, як сам факт продовження співпраці з фондом. Тому що на МВФ орієнтуються інші наші кредитори й інвестори. Зокрема, Єврокомісія була впевнена, що Україні нададуть транш МВФ, і планувала одразу підтвердити свій транш на 600 мільйонів євро. Тому є питання, чи вони також не відкладуть це рішення.

З іншого боку, уряд звітує про шалене перевиконання бюджету мало не на 50%. Тоді виникає питання, а навіщо нам гроші МВФ і ЄК? Тим паче, що вони супроводжуються жорсткими і непопулярними умовами. Чому ми й далі ходимо по всіх напрямах із простягнутою рукою? Десь є неправда. Або немає перевиконання бюджету, або є серйозні проблеми з МВФ і ЄК.

Але є впевненість на 99%, що НБУ факт відкладення траншу МВФ використовуватиме для виправдання девальвації гривні, яку уряд і НБУ робить штучно. Мета штучної девальвації – досягнення інфляційного ефекту, щоб наповнити місцевий і державний бюджети. З іншого боку, для задоволення апетитів експортерів. Вони ж – головні фінансово-промислові групи і власники провідних парламентських політичних сил.

Читайте також: До яких кроків варто буде вдатися потенційному наступникові Гонтаревої

При цьому, якщо надання траншу МВФ затягнеться, то це призведе до падіння кредитних рейтингів України. Відповідно – до здорожчання для нас залучення кредитних ресурсів на світовому фінансовому ринку. Ми будемо платити більші відсотки за нашими облігаціями зовнішньої фінансової позики. Зараз вони ставлять 10,5%. Якщо рейтинги погіршаться, то вони можуть вирости до 11-12%. Для порівняння – кредит МВФ ми отримали під 3%.

Андрій НОВАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини