До якого вибору штовхає військового суд над генералом Назаровим?
Чи слід було засудити ідеологів лінії Мажино, що вони вирішили "Німеччина не нападе на Голландію"? Напала. Лінія геть не врятувала Францію. Багато жертв.
Чи слід було судити керівництво британського адміралтейства за те, що взагалі випустили в море лінкор "Худ" із "худою" палубною бронею – гордість флоту Її Величності помер абсолютно безглуздою смертю. Багато жертв.
Чи слід було судити вищі чини США, за те, що не передбачили Перл-Гарбор? Багато жертв.
Чи знає хтось, що в Другу світову десантна операція (парашутна чи посадковим способом) вважалася успішною, якщо якщо загинуло тільки 50% особового складу?
Читайте також: Вирок "героєві": Іловайської трагедії могло би не бути
Чи в курсі хтось, що не було жодної висадки десанту (будь-якого) в Другу світову, коли втрати серед десантників складали бодай 10%?
Чи в курсі хтось, що левова частка втрат серед десантників була не на землі – їх збивали в літаках на підльоті, їх розстрілювали, коли вони були із куполами в небі, їх скидали в море, помилившись координатами за поганої погоди...
Чи в курсі хтось, що в Другій світовій на доукомплектування після Сицилій і Маркет Ґарденів десантні дивізії йшли в повному складі, бо дивізії мали втрати часом до 75%? Ви знаєте, що таке 75% дивізії?
Я до чого... Війна – це вибір. Вибором генерала Назарова було або ризикнути і рятувати тих, хто був у Луганському аеропорту. Якщо вдасться – уникнути жертв тих, хто в оточенні, надіславши їм допомогу. Але був ризик втратити борт. Можна було не ризикувати, але тоді це було покинути на призволяще тих, хто тримав Луганський аеропорт. В обох випадках були б жертви. Бо війна.
Чи будуть покаранням сім років за вироком суду? Це смішно. Для людини, котра робить вибір, довічним покаранням буде усвідомлення, що через неправильний вибір загинули люди. Це внутрішня кара...
А от для тих офіцерів, що зараз на передовій, постає інший вибір – а чи варто ризикувати, якщо за ймовірні втрати тебе можуть судити? Судити цивільним (!) судом. А якщо не ризикувати, то не діяти? Перейти в пасивний режим присутності в окопі? Стати просто мішенню? А скільки жертв буде від такого вибору?
Читайте також: Журналіст: Здається, потребуємо військових трибуналів
Військовий, одягаючи погони, вже робить вибір, котрий не під силу нікому з нас – цивільних – військовий обирає в разі потреби померти за свою Країну. Бо це шлях воїна. Складний і страшний вибір длч людини будь-якої у принципі, а для молодого лейтенанта – тим більше. Але цей вибір усвідомлюють.
До якого вибору штовхає військового суд над генералом Назаровим? Покласти на стіл погон? Бо якщо за й без того складний вибір (із котрим ти житимеш до скону) тебе ще й судять, то навіщо все це?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки