MENU

Український фінансовий ринок у першому кварталі – підсумки

2510 0

Коли пишеш про інвестиції, зокрема, про ті можливості, що доступні пересічному українському громадянинові то перше, що спадає на думку – рядки з Пушкіна: "Какое низкое коварство полуживого забавлять", пише у своєму блозі на "Новому часі" викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан.

Разом із тим, навіть якщо мати алкоголічка, то діти її люблять просто тому, що вона мати. Іншої немає. Так і в нас, немає нещасливих дітей українських фінансових ринків, ні інших батьків, окрім очищеної і добре націоналізованої банківської системи, що обплутала нас материнською ласкою, і батька-матраца, який сяк-так виконує роль голови недбайливої сім'ї. Нерухомості та фондовому ринку відведені ролі безталанних дітей. І якщо від першої ще хтось чогось чекає, відмиваючи вкрадені гроші в багатоповерхових пральнях-новобудовах, то невиліковні вади фондового ринку відігнали від нього всіх, навіть найбільш жалісливих, залишивши в ліжку лише професійних санітарів з інвесткомпаній. Хоча, як показує досвід перших трьох місяців цього року, навіть занедбані діти іноді радують оточення.

Отже, чим порадувала "сімейка Адамсів" у першому кварталі?

Депозити є депозити. Обраний нами більше року тому "Ощадбанк", як і раніше, живий і реформується. Цього року ставка за річним депозитом у гривні становить 15.5%, що дозволило нам заробити умовних 3.7% доходу.

Читайте також: Десять халеп, які не дають вам розбагатіти

Матрацний долар девальвував із 27.5 до 27, або – 1.8%. Найімовірніше, літо на валютному ринку настане абсолютно спокійно: черговий транш від МВФ, супутнє фінансування від ЄС та інших донорів, без жодних сумнівів, забезпечать валютну стабільність. Особливо в ситуації, коли грошей на масове скуповування доларів населення просто не має. Навпаки, доводиться діставати накопичене з-під матраца і проживати.

Середня ціна на нерухомість, за даними агентства "Благовіст", у Києві знизилася з $1.58 тис. до $1.56 тис. за 1 кв. м, або на 1.3%. У гривневому еквіваленті падіння склало -3.1%. На жаль, для власників нерухомості цей результат буде ще гіршим, якщо врахувати безперервне зростання вартості утримання житла. Хоча в пошуках оптимізму можна припустити, що падіння попиту на квартири викликане тим, що в українських чиновників вже немає грошей на купівлю квартир цілими під'їздами. Доводиться обмежувати свою інвестиційну фантазію жалюгідними поверхами. А, може, це сигнал, що корупційних доходів стало менше? Однак, я б не поспішав радіти, адже ніхто не знає, яким був би результат на ринку нерухомості, якби ми встигли отримати транш МВФ у першому кварталі і тут же його "перевести в готівку".

Фондовий ринок у першому кварталі зріс на рекордні 29.3%. Шкода, що цей результат не є відображенням фундаментальних змін в економіці і зовсім не свідчить про поліпшення якості українських компаній. Так, щасливий збіг певних обставин. Ніхто, як і раніше, не розглядає акції, що торгуються на нашій біржі, як дієвий інструмент для довгострокових інвестицій. Найкраще тому підтвердження – мізерні обсяги торгів, які яскраво свідчать, що фондового ринку як не було, так і немає.

Читайте також: Як забезпечити собі заможну старість?

Безвізовий режим для українських грошей. На тлі прийняття рішення про можливість безвізового переміщення для українців і подальшої лібералізації валютного ринку стає все цікавішим обговорення подій, що відбуваються на міжнародних ринках капіталу.

Цілком імовірно, що вже найближчим часом НБУ візьме приклад з Європарламенту і дозволить грошам переміщатися так само, як і людям – без віз. На цій мажорній ноті чому б не включити до підбиття підсумків першого кварталу результати нашого міжнародного портфеля, складеного з ETFів, про які ми писали раніше. Зокрема, з індексних фондів, що відображають S&P500 (30%), S&P MidCap 400 (15%), S&P SmallCap 600 (10%), FTSE Developed All Cap ex US Index (15%) , FTSE Emerging Markets All Cap China A Inclusion Index (10%) і Bloomberg Barclays U.S. Long Government/Credit Float Adjusted Index (20%), фонду довгострокових американських рейтингових облігацій, купленого для балансування ризику. За перші три місяці доларова прибутковість міжнародного портфеля склала 4.6%. У гривнях, відповідно, зростання було трохи нижче – 2.7%. Результат чудовий! Звичайно, не такий, як в українських акцій, але і ризики непорівнянні. Адже в нас наживаєш, наживаєш, а потім бац – і програєш. Один раз, але, як правило, по-великому!

Багатійте інвестуючи!


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини