MENU

Думки про Святе Світло

1652 0

Благодатний вогонь - поширена у православ'ї назва вогню, використовуваного у великодній церемонії виносу Святого Світла з Гробу Господнього, в Храмі Воскресіння Христового.

В день Страсної суботи віряни Православної Церкви очікують звершення церемонії сходження Благодатного вогню в храмі над Гробом Господнім, яке протягом віків з року в рік відбувається в Єрусалимі. Чин сходження Благодатного вогню звершує у кувуклії (каплиці) Гробу Господнього особисто Єрусалимський Патріарх. По тому християни розповсюджують вогонь свічками та спеціальними лампами по всьому світу.

Судячи з усього, що я читав і вивчав з приводу Святого Світла (так Єрусалимський вогонь Великої суботи іменується у грецькій традиції), то було би помилкою вважати, що цей вогонь з'являється "чудесно нізвідки" чи "сам собою".

Читайте також: Світу дано шанс: благодатний вогонь зійшов у Єрусалимі

Для мене найближчою аналогією є освячення води на Йордан: за молитвами Церкви Бог посилає Святого Духа і освячує природні води. І те, що освячується звичайна вода, набуваючи дії Святого Духа, а не очікується, що "нізвідки" з'явиться якась особлива вода - нічим не применшує чудо Боже.

Так само і молитва та благословення Єрусалимським Патріархом вогню на Гробі Господньому прикликає Божу благодать на вогненне єство, яке стає Святим Світлом Великої суботи.

Цілком нова традиція передавати цей вогонь з'явилася лише в наш час завдяки авіасполученню, бо таким чином вогонь за кілька годин може бути доправлений у всі православні країни.

Однак було би невірним, як часом можна спостерігати, робити надмірне зосередження на цьому вогні. Тим більше з його присутності у храмі робити висновок щодо особливої "благодатності" чи "благословенності" Великодня саме тут - у порівнянні з храмами, до яких вогонь не доставляється.

Читайте також: Пасха: о чем действительно важно помнить в этот праздник

Бо минулими роками доводилося бачити, як для декого самий сенс Великоднього свята, Світлого Воскресіння, закривався доставленням-перевезенням вогню, чому приділялася більша увага, ніж навіть Пасхальному богослужінню.

Тож шануючи Святе Світло маємо пам'ятати, що воно - лише благословенний символ Воскреслого Христа - Світла Невечірнього. Христа, Який є всюди, де двоє чи троє зібрані в ім'я Його.

Євстратій ЗОРЯ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини