MENU

Про політичні кампанії і насильство. Згадаймо боротьбу з пияцтвом в часи перебудови

1598 0

Про політичні кампанії і насильство. Це до уваги тих. хто хоче шляхом ухвалення нових і нових законів втручатися у приватне життя або міжособистісні стосунки людей. Колись в епоху перестройки КПСС зафігачила кампанію по боротьбі з пияцтвом. Ініціатором її був секретар ЦК КПСС догматичний комуняка Єгор Лігачов.

Одна за одною ухвалювалися урядові постанови на цю тему, які передбачали суворе покарання. Створили всесоюзне товариство "Тверезість". Видавалися журнали і газети з пропагандою тверезого способу життя.

Відбувалися так звані тверезі весілля, коли навіть шампанського не пили, а тільки лимонад.

Народ відгукнувся на це з гумором. Горбачова називали "Мінеральний секретар". Магазини, де продавали спиртне, могли працювати лише з 14 до 19 години. Вікіпедія нагадала частівку, яку тоді придумали: «В шесть утра поёт петух, в восемь - Пугачёва, магазин закрыт до двух, ключ - у Горбачёва».

Після всих цих заборон почалися дефіцити цукру, дешевих цукерок, гороху та іншого. Чому? Бо народ почав масово варити самогон.

Пригадується, я був на шахті імені Горького в Донецьку. Сам не застав, але мені розповіли, що у них пройшла виставка вилучених у шахтарів самогонних апаратів. . Винахідники доходили до того, що виготовляли кишенькові апарати. Тобто як запальничка. Клацнув - там пішов собі процес. А за кілька годин витяг з кишені і випив.

Це все при тому, що за самогоноваріння передбачалося не лише адміністративне, але і кримінальне покарання. У ЗМІ з'являлися статті про посадки тих, хто варив самогон. Необачних пияків, які десь під хмільком таплялися під руку дружинникам або ментам, виключали з партії - а це означало кінець кар'єри.

Офіційна статистика каже, що споживання алкоголю скоротилося і збільшилася народжуваність, зменшилася смертність. Але я їй не вірю. Тому що в совку статистика підганяли під кон'юнктурні потреби. І якщо партія проводить якусь кампанію, то вона мусила бути успішною і під це підганяли все.

В кінцевому підсумку ця кампанія, пошумівши два роки, тихенько собі завершилася. Все повернулося на круги своя. Народ собі пив як і п'є. На рівень його пиття не вплинули жодні закони. Якими б благородними не були цілі, але жодні закони, які опускаються до дріб'язкового міжособистісного рівня, ніколи нічого не змінять.

Вони лише викличуть роздратування і сарказм. Такі закони результату не дадуть, а лише дискредитують ідею. Але багатьом людям подобається наступати на ті самі граблі.

Юрій ЛУКАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини