MENU

Якого курсу долара очікувати влітку

3356 0

І взимку, і влітку на курс впливають два фактори: попит і пропозиція валюти, зазначає у своєму блозі на "Новому часі" економіст Ігор Бураковський. Вони, в свою чергу, залежать від ситуації з економічною активністю.

Влітку люди, які вирушають у відпустку за кордон, виходять на валютний ринок і продають валюту. Тому влітку ми спостерігаємо певну тенденцію до зниження. На сьогодні вся проблема полягатиме в тому, наскільки українські громадяни змогли зберегти свої валютні заощадження за роки кризи. Якщо ми подивимося на нинішню ситуацію, то зниження валютного курсу говорить про те, що громадяни мають якусь кількість готівкової іноземної валюти, але вони її або притримують, або вже були змушені продати для того, щоб пережити важкі часи. Тому я не передбачаю великих коливань влітку.

Читайте також: Фурса: На внутрішньому ринку триває зміцнення гривні

Думаю, радше буде тенденція до певного зниження. Це пов'язано з тим, що країна протягом певного періоду переживала економічну кризу, зокрема зниження валютних надходжень і перехід людей на споживання товарів, які або нижче за ціною, або мають інші споживчі властивості, ніж імпортні товари, на які витрачається валюта.

При цьому не думаю, що на валютний курс чітко може вплинути звільнення з посади голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Як би ми до неї не ставилися, але НБУ зробив достатньо багато для того, щоб налагодити роботу регулятора й оздоровити український банківський ринок.

Сьогодні потрібно врахувати і те, що на світових ринках відбувається зміцнення позицій тих товарів, які зміцнювала Україна. Йдеться про металургію та хімічну продукцію насамперед. З іншого боку, варто звернути увагу на таку проблему: частина комбінатів, які виробляли або сировину для металургії, або металургійну продукцію, розташовані на території конфлікту.

Читайте також: Чому зміцнюється гривня. Й чому Гонтарнева тут – ні до чого

Ситуація на валютному ринку більшою мірою визначається економічною політикою в цілому, співпрацею з МВФ та іншими міжнародними організаціями, які також в свою чергу співпрацюють із МВФ і таким чином координують дії з ним, ніж із поведінкою або персоналіями.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини