MENU

Великі сумніви, що мораторій на продаж землі щось змінить

1875 0

Останнім часом чув багато різноманітних цифр інвестицій, що дасть зняття мораторію на продаж землі. 10, 20, 50 млрд дол. Це виглядає настільки захопливо, наскільки неправдоподібно. Взагалі, тут виникают питання, а шо ці інвестиції дадуть країні? І чи дійсно це інвестиції?

Що таке інвестиція? Це вкладення коштів, з метою отримання прибутку. Що дасть зняття мораторію? Землю можна буде продати. Тобто, вона від одного власника піде іншому.

Чи це інвестиція, приведу один приклад. Квартира, яка змінила власника. Щоб отримати прибуток новому власнику треба чекати поки квартира виросте в ціні і перепродати. Або здавати її в оренду досить довгий час. Для покупця це стане інвестицією невідомо через який час.

Читайте також: Земля и воля

Але головне в цьому питанні: що з цього отримає країна? Чому продається так багато квартир, але ніхто не каже що це інвестиції? Тому що це не інвестиції))) Такаж ситуація буде з землею. Коли йде зміна одного власника на іншого, то для держави це не інвестиція. Інвестиція для держави це коли створюється новий дохід, а не змінюється власник в уже існуючому доході. Для краіни нічого ж особливо не зміниться. Як оброблялась певна кількість землі, так і буде оброблятися. Як вироблялась певна кількість сировини так і буде вироблятися. Як була певна кількість експорту, то так і буде. І це були б інвестиції, якщо б бралися в розробку незадіяні землі, удосконалювалися методи обробки. І інвестиції почнуться тоді, коли нові власники почнуть вкладати кошти в покращення урожайності, системи зрошування наприклад. Але ці суми будуть йти окремо від вкладених коштів в купівлю.

Друге не менш важливе питання лежить в політичному направленні. Будемо відверті, але Україна це нестабільна країна. І робити в неї інвестиції дуже ризиковано. Набагато безпечніше залучати кредити. Або свої, а ще краще сторонні під низькі проценти. Це доволі популярна схема, коли в бізнесу не хватає власних коштів, або він не хоче ризикувати власними грошима. Виплати по кредитам не підпадають валютним обмеженням. І від інвестицій вони відрізняються тим, що незалежно від прибутку, кошти необхідно повертати. Тобто, гроші які зайдуть в нашу економіку, так з часом і вийдуть з неї.

Читайте також: Нас уже вынуждают продавать последнее, что осталось

Тому, в мене присутні великі сумніви, що сам мораторій щось змінить. І аргументи про корисність інвестицій в країну від продажу землі це зовсім недосліджене питання. І на мою думку, ніхто насправді точно не знає що це дасть країні.

Павло ВЕРНІВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини