MENU

#Вимагаю_медреформу: "Медицина вмирає, вбиває її система та немотивовані лікарі"

1479 0

У соцмережі Facebook набирає обертів хештег #вимагаю_медреформу, під яким користувачі з України діляться власним досвідом взаємодії з українською медициною.

Відомо, що  Верховна Рада найближчим часом  може розглянути кілька законопроектів, які мають запустити медичну реформу. У Міністерстві охорони здоров'я, яке ініціювало реформу, її називають "питанням національної безпеки держави".

Реформа, зокрема, передбачає, повну оплату за державні кошти медичних послуг і ліків на рівні первинної та екстреної (це близько 80% всіх звернень громадян), а також паліативної медичної допомоги.

Дописувачі у Facebook, публікують свої особисті історії та розповідають про проблеми, з якими стикалися пацієнти або їхні близькі та знайомі у державних чи приватних клініках в Україні та пишуть про своє ставлення до медичної реформи, яка чекає на усіх нас найближчим часом.

"Я частий гість та пацієнт медзакладів... Останнім часом виникає бажання розвернутись і тікати. Медицина вмирає,вбиває іі система та немотивовані лікарі,  – пише Юлія Сєргєєва:

Читайте також: Госпітальні капкани

"#вимагаю_медреформу (історія 8-річної давними. дописую, бо не всі знають)
12-річна дитина померла, бо лікарі лікували бозна-чим і бозна-як, потім возили по місту в швидкій і не надавали допомогу, а лікарні відмовлялись брати і лікувати, бо не вони чергові чи ще там щось дитина померла. єдина дитина в сім'ї, добрий і хороший хлопчик.
Моєму Андрійкові було 2 роки, коли трапилась ця історія в родині тодішнього чоловіка",  – розповіла свою історію журналістка Галина Тітич.

"Так, всі ми вимагаємо медичну реформу, але СПРАВЖНЮ. А нині під шумок хочуть проголосувати невідомо що", - написала журналістка Тетяна Висоцька.

Читайте також: Влада під виглядом "реформ" здійснює геноцид української нації, - Юлія Тимошенко. ВІДЕО

"Я ніколи не забуду, як я сиджу у хирурга і чекаю, як він мені буде зрізати ніготь, а він кудить дзвонить "дайте гострий скальпель, не такий як в минулий раз". ТАК НЕ МАЄ БУТИ! Я не знаю, чи дозволить медреформа гарантовано зробити ідеально. Але краще рік спроб і помилок, аніж гарантована стагнація і 'бєзнадьога'. Зараз ми обираємо між можливістю купити лотерейний квиток і 'який сенс щось змінювати, все одно нічого не вийде'. Тому альтернативі початку медреформи я не бачу",  –  пише Макс Нефьодов:

"25 років тому я потрапив у 4-у невідкладну...",  – розповів моторошну історію про перебування у харківській лікарні блогер Олександр Чумак: 

"Якшо медреформа – це просто введення норми роботи за обовязковим сучасним протоколом - то даже і цього досить. Ти заходиш в любу розбомблену поліклініку з чорними стінами, але ти знайшов в інтернеті протокол і ти точно знаєш, шо якшо в тебе болить нога, то тобі нада здать такі аналізи і зробить такий рентген, не більше і не менше. І шо ці аналізи коштують оце скіки, не більше і не менше. Якшо ці аналізи покажуть певний результат, то тобі нада призначить, в залежності від віку і загального стану здоровя, оті ліки, шо коштують оце скіки, cогласно протоколу 3.1A.45.6.7. І тобі ніхто не зможе морочить голову, ферштейн? Да, реформа не добаве грошей, стіни будуть такими самими, але у лікаря буде менше можливостей тебе ная*увать",   – написала про медреформу блогер Фаїна Каплан.

"Я бачила на власні очі, як помирала моя доня у столичній лікарні,  засоби реанімації були відсутні. Невідкладна дитяча реанімаційна їхала надто довго. В мене немає більше дочки",  – поділилася своїм болем Наталя Наумова Реєнт:

"Я #вимагаю_медреформу, але впроваджувати її мають люди, які пам'ятають головний девіз медиків: не зашкодь! У противному разі теж бажаю їх міцного здоров'я і ніколи-ніколи не хворіти, бо часу долетіти до закордонних клінік може й не бути...", - пише Ірина Міллер:

"Бариги з ВР, які зараз закопують медичну реформу, мають свою медицину, свої медзаклади і своїх лікарів. У них не буває історій, описаних під цим тегом. Вони взагалі не хворіють. І житимуть вічно, так?",  –  пише Тамара Горіха Зерня:

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини