Експерт: Захист внутрішнього ринку від безконтрольного вивезення стратегічної сировини – міжнародна практика
Розумний протекціонізм, а не меншовартість, стануть запорукою успішної економічної євроінтеграції, найкращим прикладом чого є самі країни члени ЄС, які в основу всіх домовленостей ставлять власні торгівельні та економічні інтереси. Про це заявив директор аналітичного центру Політика Микола Давидюк, коментуючи дискусію навколо необхідності законодавчих обмежень на вивезення з України лісу-кругляку та брухту чорних металів.
Експерт нагадав, що з серпня 2016 р. Казахстан ввів повну заборону на експорт брухту чорних і кольорових металів. У Китаї встановлено експортне мито в розмірі 40%, а в Індії та Пакистані – на рівні 15-30%.
"Захист внутрішнього ринку від безконтрольного вивезення стратегічної сировини – міжнародна практика. Можливо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку не звучить в парламенті так пафосно і не сулить покращенням персонального фінансового стану окремих депутатів, проте, за такими рішеннями стоять сотні тисяч українських робочих місць та доля галузі.
Саме на базі захисту власних інтересів і наповнюється державний бюджет та створюється загальний добробут країни. А в дискусії із партнерами та відстоюванні власної позиції, з'являється повага та викристалізовується взаємовигідна співпраця" – додає політолог.
Читайте також: Українська деревина. Влада вирішила продати за копійки все, що ще можливо
Нагадаємо, у вересні 2016 року президент Петро Порошенко підписав законопроект №3868, що встановлює додаткові мита на вивіз брухту чорних металів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки