MENU

Дзвіночок від Тіллерсона по Україні і Росії, на який варто звернути увагу

3017 0

Дзвіночок від Тіллерсона по Україні і Росії, на який варто звернути увагу. Державний секретар Рекс Тіллерсон заявив, що США можуть відступитися від Мінських угод, щоб припинити війну на Донбасі. Він сказав, що це можливо, аби українське керівництво прийшло до згоди з Москвою поза угодою 2015 року.

"Я думаю, що це дуже важливо, - сказав Тіллерсон, - щоб нам була дана гнучкість у досягненні цілей Мінського процесу. Дуже може бути, що уряд України і уряд Росії можуть дійти до прийнятного розв'язання проблеми через іншу структуру, ніж Мінськ". Він сказав це на на засіданні комітетету з міжнародних справ Конґресу США. "Моє застереження в тому, що я би не хотів, аби ми були прикуті ланцюгами до Мінська, якщо з'ясується, що учасники переговорного процесу вирішили досягти врегулювання через іншу, відмінну угоду", - додав він. Державний секретар сказав, що адміністрація повинна мати більше гнучкості в питанні посилення або послаблення санкцій.

Читайте також: Чи бути імпічменту Трампа

Закондавці наполягають, щоб жодні санкції з Росії не було знято, поки вона не виконає вимоги угоди. Розмова відбувалася в рамках підготовки нових санкцій проти Росії у зв'язку з її втручанням у вибори в США минулого року.

Тіллерсон відповідав так на питання впливового демократа Еліота Енгела, чи це в інтересах США послабити санкції, поки вона цілковито не виконає угоду. Енгел сказав, що запропонований Тіллерсоном підхід пошле хибний сигнал Росії. "Якщо вони думатимуть, - наголосив він, - що ми якимось чином воліємо послабити санкції щодо них перед тим, як вони виконають зобов'язання у мінському форматі і вийдуть з Криму, то це лише спонукує Путіна продовжувати залякування". Енгел наголосив, що одна річ, яку розуміють росіяни, це жорстка розмова.

Це цікавий поворот. Тіллерсон вже не наполягає на досягенні мети у рамках саме Мінського процесу. Угоди в рамках цього процесу передбачають виведення усіх іноземних військ з Донбасу. Надання особливого статусу окремим районам Донцької і Луганської області.

Проведення там виборів з амністією для тамтешніх.

Суперечливі мінські угоди дали можливість раніше призупинити і послабити війну, а Україні скористатися паузою для посилення своєї армії. Висловлюються оцінки, що мінські угоди прописано так, що їх неможливо виконати. Власне, тому і цікавий цей пасаж Тіллерсона.

Адже раніше озвучувалася ідея, що США мають увійти в переговорний процес.

Читайте також: Почему Украине предстоит балансировать между ключевыми игроками - Европой и США

З іншого боку, викликають застереження слова Тіллерсона про можливість послаблення санкцій. Попри послідовну позицію США у підтримці Украхни і вимог вивести війська з Донбасу і повернути Крим, Тіллерсон у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ великої сімки ставив питання: чому американських платників податків мають хвилювати проблеми України? Тож. обнадійливість позиції США не означає, що не буде спроб її змінити.

Коротше, сигнал від Тіллерсона і обнадіює і насторожуєю Якщо США увійдуть у процес врегулювання війни на Донбасі, то це позитив. З іншого боку, ідея послаблення санкцій не викликає захоплення, адже Путін сприймає подібні заохочувальні жести не як підтримку врегулювання, а як можливість для нього продовжувати свої чорні дії - це українцям відомо краще, ніж будь кому.

Юрій ЛУКАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини