Розмови і реальність: яким насправді є інвестиційний клімат в Україні
Складний процес росту економіки та доходів людей можна спростити до наступного:
Інвестиції - нові підприємства - більший попит на ринку праці - вищі зп - багатші люди. Тобто нові інвестиції сьогодні - багатші люди завтра.
Заодно і більше податків у бюджет - а це зарплати бюджетникам.
Тому така увага до рейтингів інвестиційної привабливості.
Читайте також: Сьогодні набула чинності постанова про скасування абонплати за газ
Щоб відкрити підприємство майже завжди треба приєднатися до електричних мереж. Ще у кінці січня НКРЕКП підвищило ставки приєднання до мереж у 6 разів. Потім у звязку з резонансом рішення у друк в Урядовий Курєр не пустили. Але і нового не прийняли.
І тепер нові приєднання у підвішеному стані - обленерго просто не видають технічні умови, посилаючись, що немає відповідного рішення НКРЕКП по ставках. І, на жаль, це не поодинокий випадок, таких маса. Приклад - на фото. Вже 5-й місяць не можуть отримати ТУ.
Більше того, у звязку з цією "реформою", виникла нова послуга - за певні чайові вашу заяву можуть зареєструвати заднім числом, коли ще не було "реформи". Таким чином зможете отримати приєднання ще й дешевше - по старих ставках.
Ось така ситуація: з одної сторони різні інвестиційні ради, конференції, звіти у світовий банк про покращення інвестклімату, а з іншої - неможливо отримати банальне ТУ на приєднання до електричних мереж.
Читайте також: У Києві подорожчало холодне водопостачання
Може я помиляюсь, але мені здається, що реальна реальність, важливіша, аніж віртуальна, намальована у презентаціях.
Чому у нас такий кволий економічний ріст і базується у більшості на рості сировинних ринків? Все є результатом рішень та дій, навіть якщо взаємозв'язки складні і на перший погляд неочевидні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки