MENU

Україна здобула дуже впливового союзника в Європі – Піонтковський

3876 0

Загальна атмосфера зустрічі Еммануеля Макрона і Петра Порошенка була дуже доброзичлива для української сторони, наголошує російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський у своєму блозі на "Новому часі". Це продовження позиції Макрона, про яку він заявив під час знаменитого візиту Путіна, де просто розмазав його по стінці. Україна здобула дуже впливового союзника в Європі.

Зустріч президентів України і Франції проходила абсолютно в іншій тональності, ніж зустріч Макрона з Путіним. Починаючи від її статусу і закінчуючи заявами президентів. Ключовою була фраза Макрона, що "наші з вами зв'язки дуже тривалі". Це відсилання до того, що він вважає Україну (на відміну від Росії) спадкоємицею Київської Русі і європейською державою з тисячолітньою історією.

Читайте також: Про що йшлося під час зустрічі Макрона та Порошенка

Вона дуже важлива з символічної, ідеологічної та практичної точки зору. Позиції України в Нормандському форматі тепер будуть значно посилені.

І це вже друге досягнення української дипломатії. Перше залишилося практично непоміченим українцями. Ви любите критикувати свого президента і правильно робите, але великим досягненням візиту Порошенка до Вашингтона став той факт, що негайно припинилися розмови про новий російсько-американський формат переговорів за спиною України. Причому планувалося, що з російської сторони буде військовий злочинець Сурков, а з американського боку – хтось із численних агентів Кремля в оточенні Трампа. Цей план виявився зірваний.

Зараз усе працює на користь України і не на користь Росії. Набагато важливіше всіх нових планів Макрона – той загальний настрій французького президента і його явно проукраїнський настрій. По суті, Макрон – єдина людина, яка почала розмовляти з Путіним так, як давно потрібно було з ним розмовляти. Сподіваюся, це стане великим заразливим прикладом.

У новому сформованому співвідношенні сил ідея проведення зустрічі в Нормандському форматі до саміту G20 – вочевидь на користь Україні. Із боку Німеччини і Франції це прозвучить як звинувачення Путіна і створить відповідну атмосферу для саміту Великої двадцятки.

Читайте також: Промовиста різниця: як Макрон прийняв Порошенка, а як – Путіна

Тут у Вашингтоні йде дуже серйозна боротьба з приводу спілкування Путіна з Трампом. Через низку загадкових (а може і не дуже загадкових) причин Трамп ніяк не може позбутися свого путінофільства і пропонує повномасштабну двосторонню зустріч. Це було б великою перемогою для Кремля й особисто для Путіна, який знову показав еліті, що засумнівалася в ньому після зустрічі з Макрона, що Захід, як і раніше, має з ним стосунки. Однак не тільки Конгрес, але й більшість кабінету Трампа та його оточення різко виступають проти таких намірів.

Чим це закінчиться, дізнаємося в останній момент, адже Трамп непередбачуваний. На вибір одного з форматів, який зараз обговорюється в Вашингтоні, може серйозно вплинути проведення зустрічі нормандської четвірки в такому антипутінському дусі.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини